| Demeister a întrebat:

La noi în România s-au întâmplat cazuri de răpire pentru răscumpărare?

Răspuns Câştigător
| Kaℓi a răspuns:

Ti-am mai explicat, la una din nenumaratele tale intrebari despre rapiri/rascumparari: rapitorii stiu ca nu le merge cu politia romana! poate in Italia, State, America de Sud etc, exista o mafie a rapirilor pentru rascumparare, dar in Romania e o afacere care nu renteaza, Politia Romana vegheaza.

12 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Nu am auzit sa se intample asa ceva la noi, insa orice lucru are un inceput. Exista o posibilitate, destul de mare chiar, sa fii tu primul. Am auzit ca daca pretul pe organe e mai rentabil decat o eventuala rascumparare, atunci hotii nu se mai complica sa tina legatura cu familia ta, sa stabileasca o intalnire si asa mai departe, te transeaza direct. Cred ca ar fi o idee buna sa iti strangi si tu bani de pe acum. Cu ce mai are si familia ta, sa se adune cat mai mult. Nu cred ca ai vrea sa-ti pierzi viata.

| Kaℓi a răspuns (pentru AFR81):

Ouch, tu esti mai rau decat mine big grin

| AFR81 a răspuns (pentru Kaℓi):

Am incercat si prin metoda omeneasca, sa zic asa. I-am explicat frumos, cu argumente, ca sunt sanse mici de tot sa-l rapeasca cineva prin Romania. Vad ca tot asa o tine. Am schimbat tactica, poate asa s-o opri.

| Kaℓi a răspuns (pentru AFR81):

Ma mir cum nu isi da seama ca insistand atat pe tema asta, poate atrage atentia potentialilor rapitori... adica, e evident ca din moment ce il preocupa atat de mult treaba asta, are motive sa se teama... si e la fel de evident ca, la cata lume are cont pe TPU, e aproape imposibil sa nu fie aici un posibil rapitor, cineva caruia sa-i vina vreo idee citindu-i iar si iar temerile.
Se spune ca de ce ti-e frica nu scapi, ca destinul nu trebuie provocat, si curiozitatea a ucis pisica. Am renuntat la "ca" din motive evidente happy

| AFR81 a răspuns (pentru Kaℓi):

Nu stiu ce o fi in capul lui. Nu stiu ce varsta are si ce educatie a primit de are asemenea preocupari. Mi-ar fi si mi-e frica, poate, daca as trai prin Columbia, Irak sau mai stiu eu ce tara in care nelegiuirile sunt la ordinea zilei, insa in Romania cine dracu sa te rapeasca... Dar nu se stie niciodata, intr-adevar de ce ti-e frica nu scapi rolling on the floor

| AFR81 a răspuns (pentru AFR81):

"mie"* nu "mi-e", urasc cand TPU corecteaza gresit.

| Kaℓi a răspuns (pentru AFR81):

Da, robotelul e ciudat.
Dar ce mai conteaza unul in plus? happy

| LoveSleep a răspuns:

Nu, ai monopol.

| Demeister explică (pentru LoveSleep):

De ce nu s-au întâmplat?

| Kaℓi a răspuns (pentru Demeister):

Ti-am mai explicat, la una din nenumaratele tale intrebari despre rapiri/rascumparari: rapitorii stiu ca nu le merge cu politia romana! poate in Italia, State, America de Sud etc, exista o mafie a rapirilor pentru rascumparare, dar in Romania e o afacere care nu renteaza, Politia Romana vegheaza.

| Sofer a răspuns:

Romania nu e ca S.U.A.

| Florentina9210 a răspuns:

Ba, da tu ai o idee fixa cu rapiri/rascumparari. Te-ai uitat prea mult pe Id Extra, nu?

| alexandrualind a răspuns:

Cam da.