| Genevaaa a întrebat:

Mă apucă stari triste dintr-o data cand sunt multi oameni, cand sunt evenimente, distractie, petreceri.Cand oamenii se distrează eu sunt ori trista ori nervoasa fara motiv, dar un sentiment foarte puternic. De craciun si revelion m-am simtit asa, era totul bine, pana cand incepea incet incet sa mi se strice starea pe drum (in ziua revelionului) am stat retrasă si imi venea si sa plang. Nu mi se intamplase nimic recent tragic sau ceva si nu, nu eram in perioada lunii ca sa am stari din alea. Stiu ca vorbesc despre revelion si ca e tarziu, dar am vrut sa intreb mai demult dar am tot amandat iar acum mă intrebam.

Răspuns Câştigător
| AlexValentinn a răspuns:

Ai starile astea pentru ca probabil esti mai singuratica si simti nevoia sa fii inconjurata de lume iar cand ii vezi pe altii ca se distreaza si tu nu apare o frustrare in tine deoarece ai vrea si tu si nu poti, la fel si cand este craciuniul si revelionul, stii ca lumea se intalneste sa sarbatoreasca si tu tot singura esti, acesta este motivul pentru care te apuca aceste stari.

Răspuns Apreciat de Editori
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, cred ca cel mai bun raspuns ti-l poti da chiar tu referitor la problema ta. Depinde si de ce ganduri ai tu in acele stari, dar cel mai bine ar fi sa incerci sa te gandesti de una singura la motivul care ar putea sa iti provoace starile astea. Poate sunt cauzate de o problema pe care o ai de mai multa vreme, dar pe care poate ca nu prea ai constientizat-o si astfel ea sa accentuat cu timpul. Dar asta este doar o presupunere.
Nu stiu daca cineva de pe aici ti-ar putea da un raspuns concret sau o solutie pentru starile tale si asta pentru ca noi nu prea avem de unde sa stim exact ce simti tu sau cu ce te confrunti. Si, cred ca cel mai bine ar fi sa incerci sa te descoperi de una singura, caci chiar daca ti se va oferi un raspuns corect la problema ta, tu trebuie sa incerci sa vezi de una singura de ce acesta ar fi corect. Si asta pentru ca daca nu ai reflecta la tine si chiar la ceea ce te-ar putea ajuta, atunci tu nu ai putea sa treci de starile astea si asta pentru ca tu nu le-ai constientiza si accepta cu adevarat.
Iar, daca crezi ca de una singura nu poti trece peste starile astea si ca ele, in continuare, iti afecteaza viata atunci poate ar fi mai bine sa apelezi la ajutorul unui specialist. Asta daca ai posibilitatea asta.

1 răspuns: