| anonim_4396 a întrebat:

Mă gândeam că îmi displac persoanele care vorbesc limba romana peste care mai aruncă niste cuvinte in engleza. De obicei sunt și foarte sarcastice. Habar nu am in ce mediu au crescut dar dau dovada de snobism. Se deosebesc cu ceva de cocalarii care au expresiile lor marcă înregistrată?

7 răspunsuri:
| Dalmore a răspuns:

Well, dacă știe engleză, care-i problema? Învață și tu, o să scapi de complexe.

| anonim_4396 explică (pentru Dalmore):

Cunosc limba engleza mai bine decât tot arborele tău genealogic

| Dalmore a răspuns (pentru anonim_4396):

Siiigur. laughing

| anonim_4396 explică (pentru Dalmore):

Hai ceao

| DarthNiger a răspuns:

Nici eu nu suport chestia asta, mi se pare cringe si imi da o senzatie de jena si discomfort psihic, nu inteleg care e scopul, sa pari mai inteligent, mai la moda sau ceva.

| TheGentleman a răspuns:

Personaje caragialiene. Vor să pară culte și cred că sunt culte dacă amestecă engleza și româna. Sunt doar ridicole.

| Florin9Florin9 a răspuns:

Uneori sunt utile unele cuvinte, din punctul meu de vedere în anumite contexte unele cuvinte sună mai bine dacă le zici în engleză decât în română.

Doar atunci când e o expresie pe care nu o înțeleg îs puțin dezamăgit de mine că nu știu mai multă engleză dar în rest nu am nimic cu astfel de persoane.