| anonim_4396 a întrebat:

Mai conteaza in ziua de azi compania unei persoane cand ne gandim la cuvantul "relatie"?

De cand timp "stau" pe acest site am vazut fel si fel de comentarii, ba " nu e bun la pat, il las. Nu are bani, il las. Nu e distractiv il las". Ce m-a facut sa rad saptamanile trecute e postul unei fete care zicea ceva de genu "" prima intalnire cu un baiat a fost foarte frumoasa, m-a facut sa rad bla bla bla pana seara eram "indragostiti" dar cand m-a sarutat nu mi-a placut ( ea stie ce a vrut sa zica, ca exista mai multe intelesuri "" Deci, mai sta cineva in ziua de azi pentru comanila celui de langa el sau doar pentru sex/sa fie expert in toate/ bani/ sau de plictiseala. Nu mai conteaza sa poti avea pe cineva cu care poti vb de toate, la greu sa fie langa tine, sa ai un sprijin? La sex inteleg ca toti vor "experti/experte" dar ce mi se pare penibil e, daca nu stii o persoana daca nu stii ce si cum ii place, cum ar crede cineva ca stie cum sa te multumeasca in pat. Gen mai sus alta chestie, ca nu a sarutat "bine " (zic din nou, nu stiu la ce s-a referit) dar penibil e putin spus ca mi s-a parut. In ziua de azi ne asteptam toti sa le stie pe toate sa le aiba pe toate? Acel cineva langa noi nu mai inseamna nimic? Cumparam un animal si asa e bine?
Sau sunt eu ala ciudat ca gandesc asa laughing?

31 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mi-a zis freeman sa-ti transmit asta: cred ca si tu ai sa ajungi singuratic dar e cea mai buna solutie

| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

laughing. el de ce nu a raspus? dor nu i.am dat ignore, oricat de mult m-ar tenta.

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

S-a dus in XEN

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

De fapt, nu am vorbit nimic cu el vreodata in privat.
Soferii astia de tir...nu le scapa nimic. Si cand le scapa, baga de la ei.
Putin ma intereseaza pe mine viata ta amoroasa/sexuala. Din partea mea numai bine daca te intereseaza!

Cat despre postarile tale. Cand mai mult de 2-3 indivizi iti zic ca esti beat...totusi!

Nu e chestia ca postezi aiureli, dar nu intelege nici dracu' ce urmaresti uneori scriind niste lucruri evidente si mai vrei niste feedback in ecou, gen...NO SHIT SHERLOCK!

Suntem unii pe aici care te invatam ca si user pe site, asa ca automat iti facem o analiza a intrebarilor in timp, implicit a profilului tau.

Faza e ca in ultima vreme tot ridici probleme din categoriile mediocre ale societatii tinere si tu in mod implicit nu te incadrezi aici, dar n-ai ce discuta pe site. THIS IS WEIRD! Cred ca nici tu nu stii ce interes ai prin unele intrebari. Really! Don't hate me! I'm not your foe! I'm your Wilson! laughing

| madyddd a răspuns:

Nu stiu de ce dar, dupa ce ti-am citit toate intrebarile incep sa cred ca tie iti lipseste ceva. Esti foarte trist, sau ma rog, intrebarile tale sunt foarte triste.
Ma intristezi si pe mine...

| anonim_4396 explică (pentru madyddd):

Amuzant sa crezi asta ne-vorbind cu mine laughing. trist, nu stiu daca am fost vre-data in viata, chiar daca nu a fost cine stie ce, dar ma uit la astia de varsta mea si nu mai stiu ce si cum. atata tot

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu stii tu cati psihopati ne-am strâns aici pe TPU ca sa ne dam doctoratul in psihologie pe baza studiului profilurilor internautilor. laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ti-ai gasit iubitica mai, amundoi sa va duceti la aia de la Criminal Minds ca amundoi faceti profiluri si sunteti foaaaarte buni la asta laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Invidiosule! laughing

| AlexanderAdrian a răspuns:

Nu poti disocia compania cuiva de partea legata de sex. Din pacate pentru cei care idealizeaza relatiile ca fiind eminamente ceva strict legat de suflet sau pentru cei care relationeaza aproape exclusiv pe partea sexuala, cele doua in mod ideal trebuie sa se completeze.

Din pacate daca te intelegi perfect cu cineva, aveti aceleasi preferinte si la pat nu va potriviti, restul e degeaba. O relatie inseamna cel putin 50% sex.

Povestile cu expertul neexpertul, banii, plictiseala sunt niste mofturi. Cine isi face o relatie doar cu un expert in sex sau doar pentru bani nici n-ar trebui sa intre in discutie, fiindca aia nu e o relatie in adevaratul sens al cuvantului.

| Crazyfish a răspuns:

Singur,ai?
Las' ca-ti trece, vine ea!

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Tu ai suspect de multe intrebari de genul asta in ultimul timp.Cati ani ai?

| anonim_4396 explică (pentru FABULOSUL6000):

Daca nu iti zic mai dormi la noaptE?

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da,foarte bine chiar. Obeserv doar un numar mare de intrebari fara sens din partea ta in ultima vreme.

| anonim_4396 explică (pentru FABULOSUL6000):

Repet, de aia nu poti dormi noapte? nici mie nu imi plac majoritatea raspunsurilor tale dar nu cred ca m-am bagat peste tine sa iti spun, ca nu ma afecteaza cu nimic, nu prea vad pe tine ce te doare de ce intreb eu sau nu.

ps: am trecut de varsta de 14 ani ca sa imi fie "rusine" de varsta mea sa nu imi pun data reala de nastere la profil.

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Poti sa te bagi, e democratie.Auzi tinere, ia vezi cine e mai batran aici.Mai mult respect te rog. rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru FABULOSUL6000):

Respectul trebuie castigat "bre". ma mir, tu ala mai "invarsta" trebuia sa stii deja

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Oh come on.Hai lasa! Salut!

| anonim_4396 explică (pentru FABULOSUL6000):

Salut!

| AtateaConditii a răspuns:

Oamenii se baga in relatii mai mult pentru ca simt singuratatea, nu nevoia de iubire. Iubirea e rara in ziua de azi. Daca omu nu simte nu e el vinovat, asta e...

| anonim_4396 explică (pentru AtateaConditii):

Numai pentru iubire nu sunt relatiile din ziua de azi, asta e clar

| Ibrahimovic a răspuns:

Consider ca e important sa ai macar o persoana alaturi de tine, chiar daca nu esti impreuna cu ea.

| Mussette a răspuns:

In ziua de azi multi sunt superficiali. Se leaga de aspectele exterioare care sunt trecatoare. Nu analizeaza fiinta din interior. Nu mai tin cont de sentimente, de iubire, de intelegere, respect, de unicitate s.a.
Mai exista si relatie din iubire, dar de cele mai multe ori, doar unul dintre ei este cel care iubeste, fie e mai visator, mai sensibil, mai credul, mai fara experienta de viata sau asa e el.
Mi s-a intamplat sa-mi spuna una ca si-a luat papagal si ca vorbeste cu el. Ca in curand papagalul va intata si el sa vorbeasca si asa nnu se plictiseste. laughing
Sau alta ca s-a despartit ca n-o satisfacea prietenul. Culmea e ca era primul ei prieten.raised eyebrows
Multe se schimba de la o zi la alta...

| anonim_4396 explică (pentru Mussette):

"Sau alta ca s-a despartit ca n-o satisfacea prietenul. Culmea e ca era primul ei prieten" amuzanta faza, dar gandindu-ma bine, poate ea se masturba mult si ajungea relativ repede la orgasm, si "gogu" nu o ducea pe culmile fericirii si de aia i-a dat papucii, ce crezi?

| Mussette a răspuns (pentru anonim_4396):

Interesant e ca dupa s-a cuplat cu unu care nu mai fusesecu vreo fata inainte. laughing Dar el o satisface ca are masina si bani.
Desi relatia din exterior se vedea ca merge bine, in interior nu stiu exact ce era. Ce stiu e ca el o iubea si inca o mai iubeste, desi ea spune ca era nesatisfacuta. E o fire superficiala si materialista, ca multe altele si s-a limitat doar la sex ca placere, fara sa descopere si celellte placeri ale unei relati.winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uneori ma intreb ce legatura are avatarul tau cu Dr. House. Nici macar una.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Uneori ma intreb si eu de ce raspunzi daca tot nu e ceva ce ma intereseaza, mai ex freeman

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu vreau doar pe cineva cu care să pot avea o conversație fără să mă plictisesc.
Câh :c

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In ziua de azi oamenii doresc compania perfecta, relatia perfecta, partenerul/partenera perfecta desi ei(cei cu dorintele...) sunt departe de a fi perfecti.

Toata lumea doreste perfectiune insa nimeni nu o poate oferi(inapoi).

| piticelm a răspuns:

Nu stiu de ce mai intrebi asta.Ar fi patetic sa spun ''da, mai exista''. Probabil in subconstientul tau, stii si tu ca inca exista asemenea oameni.Nu toti suntem din aceiasi oala.Nu inteleg de ce te mai mira astfel de ''povestioare'', pentru ca sunt deja la moda.Merg pe strada si aud din gura unor fetite de 8-9 ani ca ala saruta nu stiu cum, ca ala are bani, ca ala se imbraca de la nu stiu ce firma. Exista si oameni care inca mai cauta intelegere de la cineva, iubire, afectiune si alte lucruri ce implica relatiile interumane.

| Mechanix a răspuns:

În ziua de azi iubirea și relațiile sunt ridicate în slăvi la modul penibil, ceea ce e ironic e că majoritatea le trăiesc la un nivel superficial.