| vreausieuincalatorii a întrebat:

Mai vine razboiul mondial?

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Nu vine ca nu are cum, atat timp cat sunt nuclearele nu are cum sa vina, altfel aveai unu prin 2008.

| anonimulll12345 a răspuns (pentru Mosotti):

Nu mai suntem in 2008, acum e alta lume. O sa vedem dupa alegerile SUA din 2024 dar escaladarea pare greu de evitat
Vestea buna ii ca nu va mai fi ca in ww1 sau 2, conflictele o sa fie mult mai restranse geografic

| Mosotti a răspuns (pentru anonimulll12345):

Pai acum e o alta lume mai nasoala economic, economiile lumii pica fara intoarcere de data asta.
Cu 2008 am zis ca daca nu erau nuclearele ai fi avut WW3 clasic, si tocmai de asta razboaiele nu vor mai fi ca in ww1 si 2 cum zici si tu.

| vreausieuincalatorii explică (pentru anonimulll12345):

Dar ce oare or sa scada preturile atat de rau?

| anonimulll12345 a răspuns (pentru vreausieuincalatorii):

Preturile n-o sa scada deloc. Eu ziceam ca ca alegerile din SUA vor decide soarta razboiului, daca Biden castiga din nou probabilitatea escaladarii creste semnificativ

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Dar venea și s-a oprit?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În capul credulilor vine! happy.Nu te mai uita la știri!

| MeisterSchnitzel a răspuns:

L-am sunat acum pe Putin; s-a anulat pe săptămâna viitoare.

| ALM2000RO a răspuns:

Eu sper că da, și sper să fie unul nuclear să dispară toată omenirea, toată societatea asta infectă! big grin