| Lighto a întrebat:

Masoneria este aceeasi chestie cu Iluminatii?

5 răspunsuri:
| papusica987 a răspuns:

Cam DA.

| stefi26 a răspuns:

Nu pentru ca masoni erau o adunare a zidarilor care a reusit sa,, redecoreze lumea" da asta se intimpla prin 1800
da iluminati sunt anumite persoane care cred ca au legatura cu divinitatea

| Fritz18 a răspuns:

Teoretic ordinul Iluminatti a luat nastere in Bavaria si s-a unit mai tarziu cu Masoneria, dar ordinul a disparut, astaz termenul ILUMINATTI este folosit pentru a defini atit masoni cat si oameni care in general au controlul aspra banilor si a politici

| bogdanmsk a răspuns:

Da este, eu din cate stiu acesti,, oameni" sunt ca niste diavoli care vor sa distruga omenirea, ei detin controlul la tot ce inseamna bani! mai ales lumea rapului