| Sara2 a întrebat:

Medicul ginecolog mi-a recomandat pentru varice o crema cu vitamina E, recomandati-mi una comvenabila si buna! dar ce daca am varice nu isi mai fac efectul anticonceptionalele?

5 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Anticonceptionalele sunt contraindicate persoanelor cu varice din cauza riscului mare de a face tromboflebita. Hormonii pe care ii contin contraceptivele " ingroasa" sangele, de aceea se cotraindica la o gramada de femei care au factori de risc( citeste in prospect).

kratos
| kratos a răspuns:

Crezi ca userii TPU sunt mai bun decat un medic ginegolog care a vazut problema ta?

| Alphawolf a răspuns:

Un tratament extras dintr-o revista
In ultimii 30 de ani japonezii si coreenii s-au bucurat de beneficiile aduse sanatatii si conditiei fizice de apa ionizata, restul lumii afland de ea doar de cativa ani. Poate ca cel mai uimitor aspect al fenomenului numit 'apa ionizata' este ca, in Japonia, o familie din 5 consuma apa ionizata
1. Dimineata, imediat dupa trezire, inainte de a va spala pe dinti, beti 4x 160 ml apa aproximativ o jumatate de litru in total
2. Spalati-va pe dinti dar nu mancati si nu beti nimic 45 minute.
3. Dupa 45 minute puteti bea si manca normal.
4. Dupa 15 minute de la micul dejun, pranz sau cina nu mancati si nu beti nimic 2 ore.
5. Cei care sunt batrani sau bolnavi si nu pot bea 4 pahare cu apa la inceput pot incepe prin a bea apa mai putina si sa creasca gradual pana la 4 pahare pe zi.
6. Metoda de mai sus va vindeca boli si toata lumea se poate bucura de o viata sanatoasa.
Urmatoarea lista da numarul de zile de tratament necesar pentru vindecarea/ controlul/ reducerea principalelor boli:
1. Presiune ridicata a sangelui- 30 zile
2. Gastrita - 10 zile
3. Diabet 30 zile
4 Constipatie- 10 zile
5. Cancer- 180 zile
6. Tuberculoza- 90 zile
7. Pacientii cu artrita ar trebui sa urmeze tratamentul de mai sus doar 3 zile in prima saptamana si incepand din a doua saptamana zilnic. Aceasta metoda de tratament nu are efecte adverse

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Ce are ginecologul cu varicele mami? Dar varicele cu anticonceptionalele?laughing asta n-am mai auzit-o, sincer!

| onisorhoha a răspuns:

Ginecologi nu trateaza varicele