| cedry2kkk0 a întrebat:

Mi-a zis cineva aici ca a ramas foarte apropiat de fosta lui iubita. Ce parere aveti de asta? V-ar deranja daca iubitul/iubita vostru/voastra e inca foarte apropiat/a de fosta/fostul lui/ei? Voi ati ramas apropiat de fostii vostri?

13 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Te pot marca persoanele din trecut, adica sa inveti anumite lucruri de la ele, sa simti anumite emotii si bla bla, ok, de acord, dar din moment ce ai alta relatie e normal sa te dedici actualei, trecutul sa ramana unde a fost, consider ca persoanele care nu pot trece de trecuturile amoroase sunt cam instabile si relatia actuala va fi afectata grav, va deveni toxic totul. M-ar deranja pentru ca e nu e ok, as fi doar un tampon emotional daca inca e ancorata in trecut, ceea ce n-as accepta si as pune capat rapid.

| cedry2kkk0 explică (pentru Drimmero):

Tu faci acelasi lucru pe care il astepti de la iubitul/iubita ta, adica ai intrerupt legaturq cu fostii/fostele tale? happy

| Drimmero a răspuns (pentru cedry2kkk0):

Sunt barbat, deci despre iubita vorbim, eu unul ma dedic relatiei si sunt stabil emotional/psihic incat sa intretin din partea mea cel putin ceva sanatos

| cedry2kkk0 explică (pentru Drimmero):

Ok ok. dar nu ai rasp la intrebare big grin

| Drimmero a răspuns (pentru cedry2kkk0):

Nu mai tin

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Asa celebru m-ai facut? laughing
Una e sa fie apropiati si alta e sa aiba respect si sa ramana prieteni. Consider ca daca nu ai intelege ca sunt doar prieteni, au respect unul pentru celalalt si se ajuta la greu ai probleme grave cu gelozia si posesivitatea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aiurea.
Da.

| cedry2kkk0 explică (pentru anonim_4396):

Tu mai tii legatura cu fostii/fostele tale? big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru cedry2kkk0):

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde. Dacă aș știi că mă iubește sincer pe mine și că nu s-ar mai reîntoarce la fosta, atunci nu m-ar deranja în mod special, cu condiția ca și fosta lui să aibă pe altul.

| Jus7t a răspuns:

Pentru mine e un deal breaker.
Există și puține excepții totuși, dar în mare parte zic pas.
Fără drame, fără certuri, mai sunt femei, mai sunt bărbați care ar accepta. big grin

| cedry2kkk0 explică (pentru Jus7t):

Bun,dealbreaker, dar faci si tu ce ai pretentia sa faca partenera/partenerul tau?

| Jus7t a răspuns (pentru cedry2kkk0):

Da, ofer și eu ceea ce am pretenția să primesc.
Eu sincer nu cred ca as putea totuși sa accept o tipa care încă mai tine legătura cu fostul.
Dar am zis ca totuși ar fi câteva excepții, însă slabe șanse.