| ondrey31 a întrebat:

Mi-am facut si eu Tinder in urma raspunsurilor primite la intrebarea anterioara. Sunt un 6/10 sa zicem. Am 1, 78 si o constitutie normala, dar nu fac nici sala, nici nimic. Insa nu sunt supraponderal. Catig bine, dar totusi nu am noroc pe aplicatie. Si ma intorc din nou la aia musculosi, aparent doriti de fetele din ziua de azi. Oare nu isi pun sau nu va puneti intrebarea de ce un barbat inalt, cu corp de revista si aparent din toate punctele de vedere un mascul adevarat, are nevoie sa apeleze la aceste aplicatii? Nu va intrebati daca omul e normal la cap? De nu agata organic, in viata reala? De ce baga sala zilnic si apoi sta pe tinder? Am discutat asta cu o colega de la lucru, care dupa cum am zis, doar din astia vrea. Ea baga argumentul ala de egalitate. Ca daca ea se duce la sala zilnic, vrea un tip care si el munceste la corp. E intr-adevar foarte atenta cu corpul ei, nu zic ca nu... Dar am incercat sa ii explic ca in cativa ani ala isi va piede forta, muschii si va fi ca oricare altul. Asa ca de ce conteaza? La ce o ajuta pe ea personal daca are ala patratele, o relatie frumoasa se bazeaza doar pe asta? Nu pe comunicare si respect? Nu a raspuns, ba chiar a ras. A zis ca are sedinta si nu are chef de asta. Eram la birou. Cred ca ampud-o pe ganduri.
Dar va pun si voua aceeasi intrebare. De ce barbatii frumosi ar avea nevoie de asemenea aplicatii? De ce nu pot merge in viata reala la una la bar? Nu ma refer la cei de 20 de ani ca nu sunt nici eu, nici colegele in categoria aia. Avem 30-35. Lumea asta e un loc nebun si ar trebui sa avem grija cu cine ne intalnim, mai ales cand sunt atatea semne de intrebare evidente legate de unii.

3 răspunsuri:
| StoicAnalysis a răspuns:

Cei care se tin de sala nu isi vor pierde muschii sau forta atat de dramatic pe cum crezi tu. Doi la mana, daca ai muschi si arati bine nu inseamna automat ca esti si carismatic si extrovertit.
Pe Tinder ai sa gasesti urmatoarele categorii: cel mai des femei singure de 25+ care au copii sau care nu sunt foarte atragatoare, barbati care nu sunt atragatori sau care au fost si sunt singuri de 25+, si restul ai sa vezi femei si barbati care vor doar aventuri si le este mai usor sa caute asta la o apasare de ecran. Pe Tinder cam asta gasesti. Nu spun ca e ceva rau sau bun, ci doar asta e realitatea.

| ondrey31 explică (pentru StoicAnalysis):

Am folosit recent, mai mult de curiozitate. Sincer, am dat de tipe atragatoare. Nu stiu daca cu copii sau fara. Dar mi-am pus categoria mea de varsta, deci de la 27-34. Majoritatea aratau bine. La barbati m-am uitat doar pe tinderul colegei. Si-a selectat acolo la criterii tipi care fac sala regulat sau zilnic si dadea de barbati care si ei aratau bine. Dar ma enerveaza maxim acel criteriu, ca pot femeile selecta barbati in functie de cum merg la sala. E cumva discriminare fata de restul

| StoicAnalysis a răspuns (pentru ondrey31):

E discriminare doar daca promovezi asta, nu si daca preferi tu personal. E o diferenta considerabila intre dicriminare si preferinta.