| criss_4477 a întrebat:

Multumesc tututro celor ce mi-au raspuns.Acuma bunica nu mai ia Trombostop deoarece nu se mai gaseste pe piata si in locul lui ia SINTROM
INR ii iese bine 2, 8 ceea ce inseamna ca e bine dar nu ma pot bucura asa de mult nu se stie ce va fi pe parcurs. Bunica se simte bine nu mai are tensiune asa mare dar de vreo 3-4 zile se innegreste pe maini. I se sparg vasele de sange.
De ce oare? Maine merge la doctor si vedem ce zice doctorulSa fie din cauza coagularii sangelui si o doare umarul drept.De ce? De dimineata o luat un PIAFEN dar nu e bine
Cu multumiri criss

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poate fi din cauza Sintromului, poate doza e un pic cam mare. Mergeti la medic si veti vedea care e cauza exacta.

1 răspuns:
| micurutza2005 a răspuns:

Venele se subtiaza si devin mai sensibile din cauza problemelor de circulatie, pe care le are bunica ta asta e rezultatul tromboflebitei si trebuie sa ia tot timpul medicamente anticoagulante, dar innegrirea mainilor nu e de bine, inima cum e in regula? dar reumatism nu are? se poate si de acolo sa o doara umarul cam asta cred eu.