| CariocaTha a întrebat:

Munca si invatatul mi se par grele si nefolositoare, credeti ca are ceva daca abandonez scoala, ma marit si fac copii de la 16 ani?thinking

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exact!
Munca te tine departe de persoanele dragi! Cica muncim pentru copii nostri dar ei cresc fara noi.

Invatam chestii pe care le uitam si nu ajung in memoria permanenta pentru ca ne doare in cot cum se fac nu stiu ce ecuatii sau cine s-a nascut in 74. Invatatul e inutil, desi ne mentine creierul activ invatam tampenii care nu ne ajuta cu nimic.

Eu zic sa pui bilete la loto din alocatie si dupa sa te mariti cu unul din alta tara, sa-ti iei cetatenia, sa faceti multi copii pe care sa-i cresteti cu pufuleti si cu alocatiile sa va faceti de cap. happy

31 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ca să crești copii trebuie să muncești, să-i educi trebuie să înveți tu mai înainte.
Deci... despre ce vorbim?
Pa, pa.

| mgtow a răspuns:

Daca nu muncesti mori pe strazi, hai ca invatatul nu te aduce in slavi dar atat timp cat ai putere de munca pune mana si aduna bani macar pentru o bicicleta sa poti merge la servici cu ea, masina laso ca la un salariu de Romania nu prea tine, un ceas bun haine si un telefon sa ai. Casa iti ramane de la parinti si femeia tu stii ce faci, ele vor sa le dai bani cuminti nu mai stiu daca exista.

| Pricked a răspuns:

Troll-ul meu cariocat. :x.

Ai văzut că ţi-au şters întrebările (+ fantasticele mele răspunsuri)?

http://www.quickmeme.com/......3822b9.jpg

| CariocaTha explică (pentru Pricked):

Scumpica mea zombicutza troll, am vazut, si o tristete adanca a cazut peste inima mea...dar nu e problema cat dragostea noastra invinge orice ban/spam si orice ne-ar da fanaticii de pe TPU!
http://pic.ask-book.com/pic/640/854344G131224181518.jpg

| Pricked a răspuns (pentru CariocaTha):

Http://img.pandawhale.com/......I-6FZa.gif

Am mai folosit gif-ul ăsta într-un răspuns, dar l-au şters bastarzii ăia.

Carioca mea perversă. :x

| CariocaTha explică (pentru Pricked):

Awww, stii sa faci cartofi prajiti, sotioara mea scumpa? :x

| Pricked a răspuns (pentru CariocaTha):

Vrei să ajungi ca ăsta? http://fc08.deviantart.net/......32npor.jpg

Nu, nu, nu.

| CariocaTha explică (pentru Pricked):

Mereu am vrut.

| Pricked a răspuns (pentru CariocaTha):

Acum nu mai vrei.

| CariocaTha explică (pentru Pricked):

Ce complicate-s femeile...te iubesc fa.

| CariocaTha explică (pentru Pricked):

Awww, hai sa facem copii. :x

| Pricked a răspuns (pentru CariocaTha):

Avem timp şi pentru asta. O viaţă întreagă se întinde înaintea noastră.
love struck

| CariocaTha explică (pentru Pricked):

Da, ii bat cu un papuc. no talking

| Pricked a răspuns (pentru CariocaTha):

love struck.

| CariocaTha explică (pentru Pricked):

Pentru tine orice. :*

| Pricked a răspuns (pentru CariocaTha):

Http://postimg.org/image/g4k6a0qpj/

:x.
Lui Digital ce-i faci?
Fii tandră cu el.

| CariocaTha explică (pentru Pricked):

Il veolez cu matura.

| Pricked a răspuns (pentru CariocaTha):

Aww, Columbeancă mică.
love struck.

| CariocaTha explică (pentru Pricked):

Aww, zombie meu male.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Si cine te ia sa te intretina, pustoaica fara scoala?
Termina scoala, marita-te cu un baiat muncitor, si fa-te asistent maternal, daca vrei sa traiesti asa.
Eu ca baiat independent m-as insura cu o fata care nu vrea sa se angajeze, pentru ca am casa+teren care in trecut au fost gospodarie, si e intr-un fel pacat sa stea asa, insa nu as lua o fata fara scoala si fara chef de munca. Iar fete cu scoala care sa stea casnice nu cred ca exista, asa ca prefer sa tin gospodaria goala si sa ies cu fete educate, decat sa iau una ca tine (neah c-am zis-o rolling on the floor ).

| kar1GaNNN a răspuns:

In ziua de astazi in Romania este foarte greu sa iti gasesti un job.
Intai trebuie sa te ti de scoala, sa stii o meserie.
Tu ai impresia ca, copii se cresc chiar asa usor cum zic altii?
E foarte greu sa intretii un copil.
Tine-te de scoala si termin-o pana pe clasa a 12-a.

| Vektor a răspuns:

laughing)
si cu ce-i cresti?
ai impresia ca este usor sa cresti un copil si sa ai grija si de al tau sot in acelasi timp?
macar stii sa citesti? nu de alta, dar sa poti citi si copilului tau o poveste cand il pui noaptea la nani.

| CariocaTha explică (pentru Vektor):

Nu, iti raspund fara sa stiu sa citesc. love struck

| WhiteTiger15 a răspuns:

Daca nu vrei sa ajungi nimic in viata nu te opreste nimeni sa continui scoala sau munca. Dar o sa ajungi ca oamenii sau ca femeile care au siroaie de copii dupa ele si care nu are ce sa le dea de mancare (nu stiu de ce mai fac atatia daca nu au cu ce sa ii intretina). Este viata ta si faci ce vrei cu ea. Nu te baga nimeni in seama daca nu ai o scoala.

| Voidwithin a răspuns (pentru WhiteTiger15):

De parca daca ai avea scoala esti bagat in seama...
Vezi de treaba Romania e vanduta aici nu ai sa mai vezi medici ci doar in afara si le dau dreptate macar acolo sunt respectati si platiti ca lumea.

| Suleyman a răspuns:

Ce o sa faci la batranete.

| Baciu_Robert_1992 a răspuns:

Consider ca ai fost beat/a cand ai scris asta! Tine-te de scoala, cauta-ti un job si totul o sa fie ok happy!