| Wachiutău a întrebat:

Nerespectarea a regulilor minimale de funcţionare a TPU.ro poate duce la ştergerea conturilor.Care sunt aceste reguli? fără copy-paste vă rog frumos.

Răspuns Câştigător
| 愛日本 a răspuns:

Nu acceptam intrebari prin intermediul carora incercati sa va rezolvati temele pentru acasa sau temele de vacanta. Cei care nu vor respecta acest aspect risca sa fie sanctionati prin stergerea/ suspendarea contului. (De ce procedam astfel | Mai multe informatii despre ce se accepta si ce nu pe TPU).
Nu este voie sa da-ti site-uri cu puncte / voturi.
Nu este voie sa ai un limbaj vulgar si cu injuraturi.
Nu trebuie sa scrii cu nu stiu, dk, etc.

1 răspuns:
| Tweetymrrr a răspuns:

Răspunsuri care conţin limbaj vulgar.
Întrebări pentru rezolvarea temelor sau care jignesc anumiţi utilizatori.
Postarea unor întrebări de genul "Care este culoarea mea fovorită","Daţi'mi şi mie comentari pe ".
Regula accea legată de abuzul de a vota,care se referă la voturile de stupid date aiurea şi regulile de gramatică(fiecare propoziţie începe cu literă mare, evitarea excesului de emoticoane cuprinse în răspuns/întrebare, nu sunt permise prescurtările de genul "dk")
Cred că acestea ar fi.hee hee