| Orton35 a întrebat:

Noi crestinii credem in Dumnezeu da as vrea sa stiu voi ateii in ce credeti?

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cred îi ei nu în ceva divin ca noi creștinii.
Trebuie să-i lăsăm în pace și în lumea lor, respectul de semeni.
Pa, pa.

| alex_2573 a răspuns:

Ei nu cred in dumnezeu ci in lucruri de nimic in obiecte se in alte chesti

| tzugui_3815 a răspuns:

De fapt voi crestinii, spre deosebire de evrei sau islamisti(care cred tot in dumnezeu) credeti ca a fost odata ca niciodata cum de n-ar fi nu s-ar povesti unu care s-a nascut dintr-o virgina!, a inviat pe unu luca!, a vindecat boli prin simpla atingere!, a inviat el insusi!, a zburat si a disparut! si apropo era evreu, nu crestin.crestinismul se bazeaza pe venerarea lui.eu? eu cred in ratiune si stiinta. dar tu? daca te-ai fi nascut intr-o familie islamista si ai fi fost initiata in religia lor puscarie ai mai fi crezut in iisus? sau daca te nasteai in orice alt cult mai credeai sau sustineai ce sustii acum? sunt sigur ca nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai.eu zic un lucru.

Dumnezeu sa aiba mila de ei caci nu stiu ce fac.

happy