| Inferno a întrebat:

Cine credeti ca ridica cel mai mult IQ-ul acestei categorii, crestinii sau ateii? De ce?

7 răspunsuri:
| danut a răspuns:

IQ ul este bazat pe intelepciunea umana, religia este pentru toti, ea nu se adreseaza inteligentei umane ci spiritualitati acestora. IQ-ul se adreseaza cognoscibilului iar credinta incognoscibilului, evident ca sunt doua zone total diferite. Doar o intrebare retorica pentru a scoate in evidenta umanul si mandria la iveala dintr-un individ, numic spiritual.

| ania a răspuns:

Ateii, că aşa scrie în Biblie-De pildă fraţilor uitaţivă la voi care aţi fost chemaţi-printre voi nu sunt mulţi INŢELEPŢI ÎN FELUL LUMII, nici mulţi puternici, nici mulţi de neam ales.1 Corinteni 1-26

| Fatamuntilor a răspuns:

Valoarea IQ se bazeaza pe alte considerente, nu cred sa aiba legatura asta!

| J0B0MAT a răspuns:

Eu, pentru ca pot.

| Alcyon a răspuns:

Nici unii, nici ceilalti.

| Teardrop a răspuns:

Ambele categorii scad IQul general al secţiunii îngrijorător de mult. Secţiunea în sine scade IQul siteului. Trist.

| Ben00 a răspuns:

Tu. pretenii stiu de ce. (ai stivuiti altfel neuronii)