Apache
| Apache a întrebat:

Nu ar fi mai bine pentru TPU, ca sa existe un reprezentant al userilor in randul adminilor!? ...adica un utilizator votat de membrii comunitatii sa ia deciziile impreuna cu adminii siteului, si sa se implice direct in imbunatatirea siteului!
zic asta deoarece am vazut ca multi oameni se plang de faptul ca adminii nu se implica suficient pe site, nu prea tin cont te parerile utilizatorilor, si nu fac nimic pentru a impiedica bataia de joc si spamul de pe site! voi ce ziceti, si mai ales pe cine ati vota sa fie reprezentat TPU?

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Omule, mai democratic decât este acum nici nu poate fi site-ul ăsta.
Este spam, trolling şi multă bătaie de joc pe TPU? Este! Dar cine te opreşte să nu raportezi?
Eu raportez zilnic măcar 50 de întrebări (preponderent cu teme, dar şi unele scrise realmente cu picioarele nu în limba română) şi cel puţin 2 useri care au postat în ultima vreme teme gârlă sau în mod intenţionat scriu în klingoniană în loc de română.
Problema e că nu sunt suficienţi useri care să se ocupe de asta. Un user cu drepturi de admin n-ar schimba cu nimic situaţia.
Să nu uităm că-ţi poţi crea alt cont dacă eşti suspendat!
Astfel că oricum nu scapi niciodată în principiu de ăştia.
Noroc.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu as fi candidatul adecvat aici, mai ales eu impun disciplina si nu as mai lasa sa se dea raspunsuri anonime si utilizatorii care injura sa aiba penalizare 3 luni. Norme mai dure si mai multa pace pe acest site, ar fi bine daca sar introduce un test sa nu poata intra minori sub 14 ani, invata toate prostiile ce le vad aici.

| Anonima264 a răspuns:

Sunt de acord cu tine!
Eu as vota pe cineva care sa impuna disciplina, tespect..pe cineva priceput!