| gyna201 a întrebat:

Nu mai stiu ce sa fac! Singurul lucru care mi-a mai ramas este sa ma sinucid si am sa va spun si de ce Traiesc o tragedie si uun cosmar ingrozitor pe care nu multi l-ar suporta VA ASIGUR! De 1an ma simt ingrozitor de rau, o senzatie urata de rau pe care nu o pot suporta.de ameteala, zici ca sunt beata... spasme musculare confuzie imi tremura tot corpul asta incepand de anul trecut de cand am fumat o porkrie Am fost cu MAMA peste tot. mi-am facut tot felul de analize si nu mi-a iesit nimic rau Din cauza faptului ca ma simteam groaznic am renuntat anul asta la liceu si ieri mama mea a murit cea care imi dadea toate sperantele sa mai traiesc dupa ce k ma simt fff.rau.Mai are rost sa traiesc? Ea vroia din toata inima sa ma fac bine, credeti-ma ca nu mai stiu ce sa fac.Nimeni nu poate sa inteleaga cum e sa treci prin asa ceva.Era singura care ma intelegea...singura care mai imi dadea sperante sa traiesc dupa ce ca ma simteam groaznic. Aveam deja o depresie.acum sunt la capatul puterilor. Ce ati face in locul meu?

4 răspunsuri:
| stejara2 a răspuns:

Asa cum am mai mentionat pe site,sinuciderea e pentru lasi, pentru cei carora nu le mai pasa de nimic, nici chiar de amintirea mamei lor! Nu e rezolvarea problemelor, iar in viata trebuie sa lupti ca sa castigi,indiferent ca e vorba de sanatate, iubire, avere!
Deocamdata, esti trista, suparata, a murit si nu mai e langa tine, Dumnezeu sa o ierte si tie sa-ti dea puterea sa te faci bine si sa mergi mai departe.
Dar trebuie sa te ridici, sa cauti sprijin in rugaciune, in oamenii din jur, vei gasi pe cineva care sa iti stranga mana mai tare si sa nu ii mai dea drumul!

| superdorex a răspuns:

O sinicidere in nici un caz nu va rezolva nimic! Din contra vei provoca suferinta! Nu e de ajuns durerea pricinuita de pierderea mamei tale? de ce sa mai adaugi si tu una? Iar viata e asa de frumoasa, toti trecem prin momente dificile sa stii nu esti singura, dar nu trebuie sa dezarmam la primul obstacol...fii tare va iesi el soarele si pe strada ta! Ai sa vezi, nu privi lucrurile in negru esti tanara si ai tot viitorul in fata, trebuie sa razbesti! Te rog apeleaza aici la noi si te vom ajuta, nu face un act nasabuit! TREBUIE SA TE ADUNI SI SA MERGI MAI DEPARTE DA? Iar celelalte probleme cu sanatatea ai sa le rezolvi, trebuie sa ai incredere in tine! iti tin pumnii si te rog ai grija de tine!

| MâţaD a răspuns:

Deci mama ta a murit,Dumnezeu s-o odihnească. Însă tu te gândești la tine și la durerea ta,bun înțeleg.Dar văd că nu ai menționat că o iubeai și că de-aia regreți că a murit, ci doar pentru că te înțelegea.N-are rost să te sinucizistraight face.E cea mai mare idioțenie pe care o aud, dar fiecare își alege destinul.

| gyna201 explică (pentru MâţaD):

Normal ca o iubeam.era o parte din mine...am spus si eu cateva cuvinte ca sa ma descarc.Normal ca imi e doar de vocea ei de imbratisarea de sfatul unei mame.De ce crezi ca nu mai vreau sa traiesc?