| oo3 a întrebat:

Nu stiu sa maresc perioada de stingerea a monitorului de la 10 minute la mai mare dar am windows7 cand este in steimbai

2 răspunsuri:
| BRG a răspuns:

Salut nu se scrie steimbai, ci stand by, pun pariu că habar nu ai ce inseamnă cuvintul nu? Stand by inseamnă așteptare in engleză, cînd un monitor sau televizor este in așteptate, are ledul roșu aprins se folosește acest cuvînt stand by.

| oo3 explică (pentru BRG):

Stiu ce inseamna cuvintu stand by dar nu sti-am cum se scrie Deci daca sti raspunde-mi la Intrebarea; Legata de urmatoare la monitor cand este aprins si nu lucrez la pc mi se stinge dupa 10 minute Eu vreau sa maresc porioada de stingere dar am windows 7; Multumesc;