| anonim_4396 a întrebat:

Nu sunt bun de munca (ma misc mai incet de fire, nu am ce face) si la lucru e un mare dezavantaj, lucrez intr-o fabrica unde se lucra la banda si deoarece nu am facut fata m-a mutat la un post pentru femei (eu sunt baiat) si acolo abia fac fata deoarece trebuie sa ma misc odata cu banda..am ajuns la concluzia ca e o problema sad nu stiu de ce eu chiar vreau sa ma misc repede si in capul meu am senzatia ca e bine dar sunt foarte incet (si mama e la fel)

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O parte din vina o au si patronii ca nu stiu sa va lase sa munciti la un ritm normal, se grabesc cam mult dar tu rezista si cand te da afara cauti un post cu un ritm de munca normalizat

| RAY a răspuns:

Din pacate in Romania e sclavie, daca vezi ca nu poti alege altceva sau dati interesul mai mult, nu te stresa, stiu cum e in fabricii la maxim pentru un salar de sclav

suntserios
| suntserios a răspuns:

Asa, si intrebarea e?
fabrica nu e singurul loc de munca, o sa gasesti ceva potrivit tie la un moment

| pufulescu a răspuns:

Nu te mai agita degeaba, nu esti tu incet! Au marit ei putin viteza benzii, deci a procesului de montaj ca sa mai castige ceva;-) Astea sunt smecherii vechi de cand s-a inventat munca la banda, dar abia acum au ajuns prin Romania.
Te inteleg ca esti ingrijorat in legatura cu pastrarea locului de munca, dar pastreaza-te in 'zona ingrijorarii', nu fa un stres din asta, oricum nu vei putea sa iti depasesti limitele fizice.