| Narfundo a întrebat:

Nu vi-se par noile generatii cam* incultelaughing?

Răspuns Câştigător
| CosteaVlad a răspuns:

Din păcate acest lucru este din ce în ce mai evident în rândul noii generaţii. Televiziunea, desenele-animate din ziua de azi, filmele, internetul, etc, au înlocuit practic necesitatea individului de a citi, de a se documenta din surse sănătoase să le zic aşa, să citească un roman, orice. Aşadar automat se ajunge la un colaps de informaţii utile stocate pe circumvoluţiunile materiei cenuşii, pe care începe din ce în ce mai tare să patineze musca pe ea. Asta e, depinde de voinţa fiecăruia, mai ales în ziua de azi când oricine are acces la o cantitate enormă de informaţie, ideea e să-ţi dai interesul să te documentezi, lucru care nu prea se practică din păcate.

10 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

In general DA, dar mai sunt si exceptii! eu recunos, nu citesc carti mai deloc, dar imi iau informatiile de pe net, si datorita internetului am o cultura generala destul de bogata!, internetul nu inseamna numai messeger!

| Narfundo explică:

Cine-ar fi crezut.

| Narfundo explică:

A fost doar o greseala netrebnicilorlaughing. Incercati sa intelegeti la ce ma refer.

| ATHOS a răspuns:

Prietene faci parte din aceeasi generatie! Nu trebuie sa o denigrezi. Poate ar trebui sa pui intrebarea altfel : Ce putem face pentru a ridica gradul de cultura si civilizatie al generatiilor tinere? Nu cumva suna mai bine?

| foxi a răspuns:

Acesta e tristul adevar! dar sa vedeti ce mai urmeaza!

| ForgottenNobody a răspuns:

Nu toti din noile generatii sunt "CAP" inculti, in fiecare clasa trebuie sa existe elevi foarte buni, buni si mai putini buni. Orice padure are uscaciuni, asa e oriunde.

| ea_5657 a răspuns:

Cu adica inculte?

suntem mult mai destepti decat alti!

nu mi se par

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Una dintre dovezi o reprezinta modul in care ai scris intrebarea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi ce faci măi Alex, vorbeşti de inculţi şi dai cu bâlbe? Păi se poate aşa ceva?

Citez:

"Nu vi-se pare că noile generaţii sunt cap inculte?"

Reciteşte până găseşti greşelile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pardon, faci parte din noua generaţie, nu?

Se vede!

Şi eu fac parte şi nu cred că se vede...fiecare greşim dar nu îi critic şi mă bâlbâi.