| 熊Panda熊 a întrebat:

Nu vreau sa para o intrebare prosteasca, poate are o alta semnificatie, dar ma intrebam : de ce apare piramida illuminati pe dolarul american?

2 răspunsuri:
| Kanpeki a răspuns:

Illuminati2strong.
Masonii conduc lumea...

| oprescudorin11 a răspuns:

Toata lumea desteapta se intreaba! Eu fiind mai prost nu m-am intrebat, dar unii destepti mi-au explicat ca acea PIRAMIDA care Contine si OCHIUL este un simbol MASONIC.
Ce inseamna?
Se poate scrie o carte intreaga pe tema asta!
Pe scurt inseamna ca perfectiunea(piramida- proportia de AUR), este supravegheata neancetat de Ochiul lui Dumnezeu.
De aici continua si tu cu speculatiile ca esti Destept!