| AstaMicaTeIubesteMoolt a întrebat:

O persoana sufera enorm din cauza despartirii de persoana iubita... Voi ati trecut prin asa ceva? Ce ati facut ca sa treceti peste?

6 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Nu chiar.dar tot aia e:-J

Timpul vindeca tot.Dar trebuie sa il ajuti si tu,sa te educi pe tine asa incat sa nu-ti mai stea gandul la el/ea toata ziua,si sa profiti de ocaziile de a face si altceva(de vremea frumoasa,de invitatiile prietenilor)
Iar atunci cand simti nevoia sa plangi o faci, te descarci, dar sa nu uiti sa te opresti.

| alexutza003 a răspuns:

Da,cred ca toata lumea trece prin asta la un moment dat si pentru a trece peste uni isi gasesc imediat un alt partener alti incerca sa uite persoana respectiva cu ajutorul amicilor iar eu de exemplu mi s-a intamplat odata acest lucru am plans 3 zile la rand dar dupa aceia am realizat ca alegerea de a ma desparti a fost una buna pentru ca daca am facut-o am facut-o cu un motiv bun nu sunt masochista sa stau langa cineva care ma face sa sufar si mi-am impus singura sa nu mai sufar dupa o persoana care nu merita

| Borgir a răspuns:

Normal toata lumea a trecut prin asa ceva.pai poti sa stai si sa iti lingi ranile si sa incepi o relatie ok vindecata de fosta sau poti sa o incepi asa suferind.In ambele cazuri te vindeci in primul mai greu in al 2 mai repede.Interesant ar fi daca sti sa transformi durerea pe care o simti in ura si dispret(este cea mai rapida varianta(personal nu o recomand pentru poate avea efecte secundare asupra ta).
Bafata si vindecare rapida.

| Gentleman_2265 a răspuns:

Nimic... Nu ai ce face. Lasi timpul sa treaca peste, el e singurul care te poate ajuta, si o terta persoana care chiar sa te iubeasca

| AstaMicaTeIubesteMoolt explică:

Nu trec prin asa ceva, dar cand mi se va intampla as vrea sa fiu pregatita si sa stiu cum sa trec mia departe fara a suferii prea mult

| Stefania96dfg a răspuns:

Nu ai ce face! E greu, e chiar greu! Mie mi-a luat 4 ani sa uit de o despartire, iar apoi am zis STOP! Am incercat absolut totul si am reusit sa uit, dar nu tot! Mai tarziu a intrat altcineva in viata mea si am uitat de tot, dar apoi inca o despartire! Acum nu stiu pe cae sa o uit prima dar stiu ca pot si ca am invatat la timp sa spun STOP! E bine sa suferi, dar nu uita sa te opresti!