| iriss a întrebat:

Cum treceti peste durerea despartirii?

Răspuns Câştigător
| Biggiesan a răspuns:

Te implici in fel de fel de activitati, faci miscare, apoi iesi cu prietenii, intri pe forumuri, gasesti pe altcineva.Viata merge inainte, timpul le rezolva pe toate dar fara sa stai cu ochii pe tavan.Te gandesti la viitor.

9 răspunsuri:
| PinkSky a răspuns:

Iti dai 2 palme si deschizi ochi. Nimic nu va tine 4 ever pe lumea asta, soarta laughing Nu esti de maritat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Muncește până cazi lat/ă de oboseală. Fă curățenie generală în toată casa, chiar dacă o să se mire ai tăi! Munca fizică e cel mai bun leac!

| NotToday a răspuns:

Is in aceeasi situatie... Pur si simplu, a incetat sa-mi pese. Mai sunt momente cand parca imi vine sa o sun, sa vorbesc cu ea, sa o vreau inapoi... Daca as face-o, as considera-o o umilinta la adresa mea. Treptat, o sa uiti de ea si o sa-ti gasesti alta mai buna happy

| Feelings14 a răspuns:

Iesi cu prietenii
te distrezi
citesti o carte
te poti descarca pe o persoane de incredere care sa-ti dea niste sfaturi
asculti muzica
..tot felul de activitati.happy daca nu trece, astepti. chiar daca dureaza mai mult, tot trece odata si odata.

| Costache_Tin_1956 a răspuns:

Timpul le rezolva pe toate.

| Dement_Copil_1998 a răspuns:

Pai mai intai faci o relatie...si dupa o amanta...e super mortal sa ai amanta :X laughing

| NastyVeronia a răspuns:

Vezi balconul....sari peste laughing)

| BiancaGabriela2000 a răspuns:

Cu multaaa inghetata si filme cu Leonardo DiCaprio si Jhonny Depp! smug

| Nicolae_Leonard_1997 a răspuns:

Te legi de pat iti pui capu in perna tii faci o laba te uiti dupe alte fete si iti trece big grin