| MariePop a întrebat:

Cum treceti sau cum ati trecut peste despartirea de persoana iubita? Eu nu am putut sa trec. Ce imi recomandati? Inafara de psiholog. etc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Stiu exact cum e pentru ca am trecut prin asta.
Cel mai mult conteaza sa ai vointa.Totul iti sta tie in putere. Daca chiar iti este asa de greu inseamna ca ai tinut mult la persoana respectiva si daca te iubea la fel nu v-ati fi despartit.Asta ar trebui sa te ambitioneze, poate ca nu te-a meritat sau nu erati unul pentru celalalt.In viata totul este relativ si nu trebuie sa cedezi niciodata, orice s-ar intampla.Gandeste-te ca sunt probleme mult mai mari care se pot intampla oricand.Tu singura poti sa remediezi problema cu multa vointa.Scopul tau este sa treci peste asta, sa nu cedezi.
Si tine minte, poti realiza orice atata timp cat ai vointa.happy