| Friend_4855 a întrebat:

O "prietena" de-a mea si-a rupt piciorul de curand. Si m-a chemat sa o ajut, dar a spus doar sa o ajut sa coboare si sa paseasca. Si cand am ajuns la ea, m-a pus sa ii cumpar o ciocolata, pentru ca ea nu putea merge. Nu m-am dus, pentru ca am considerat asta un lucru stupid. Ce ar fi trebuit sa fac? Argumentati. Credeti ca a meritat sa ma cert cu ea?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Trebuia sa te duci.Inseamna ca nu iti esti prietena adevarata. Pune-te in locul ei si in starea ei.Cum te simteai.

| Putzifer a răspuns:

Pentru o ciocolatalaughing)

| butterflyyy a răspuns:

Poate ca da poate ca nu. adica scuza-ma da e chiar "nesimtita" sa iti spuna sa o ajuti sa paseasca iar cand ajungi la ea sa i i cumperi o ciocolata. da te-ai dus sai cumperi? laughing