| anonim_4396 a întrebat:

Partenerul ideal trebuie sa semene cu noi? v-ati gandit la asta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Nu, trebuie să fie opus pentru completare.
Pa, pa.

13 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nu.Trebuie sa fie exact opusul. Extremele se atraghee hee

| Silvia a răspuns:

Eu cred ca nu. S-ar plictisii prea repede.Cred ca ar trebui sa fie diferiti, sa se completeze.

| Flav a răspuns:

Nu. Nu trebuie, ar fi de preferat. Dar ai si avantaje. Daca eu sunt o fire melancolica, prefer ca zambetul ei sa-mi pluseze stralucirea vietii, daca sunt o fire pesimista, prefer ca ea sa-mi dea acel gram de speranta care sa ma scoata din angoasa si lista poate continua.

| SweetCandy a răspuns:

Cred ca dabig grin macar asa un pic. ceva ceva sa avem in comunbig grin sunt de parere ca 2 oameni care nu au nimic in comun nu se pot intelege mult timp, pentru ca se a junge la tot felul de divergentehappy

lolita
| lolita a răspuns:

Bineanteles ca da, nu trebuie neaprat sa ne placa aceiasi mancare sau aceiasi muzica trebuie sa vem aceleasi viziune depre viata. nu poti avea un partener care gendeste altfel decat tine deoarece atunci cand se va lua o decizie importanta este foarte greu de ajuns la comun acord sau chiar imposibil. cunosc familii care s-au destranmat din cauza diferentelor de ex ea nu vroia copii deoarece nu dorea sa-si strice corpul si el isi doaree la nebunie un copil al lor, s-au despartit dupa 10 ani de casatorie deoarece nu s-au pus de acord in aceasta decizie foarte importanta. personal pot zice ca mi-am gasit jumatatea si chiar ne asemanam, avem aceleasi conceptii despre viata si despre viata de zi cu zi: toatedeauna am avut probleme cu fostii deoarece ziceau ca-mi place prea mult sa ma distrez, asta nu are nici o legatura cu faptul ca lucram si-mi vedeam de viata mea, dar de... acum amnadoi iesim si ne distam, ne place moda, ne place sa iesim la restaurante etc asta nu inseamna ca suntem iresponsabili, ca nu muncim sau ca nu stim sa tinem o casa etc. de asta zic ca partenerul trebuie sa semene cu mine deoarece cu caracterul ce-l am nimeni nu m-ar suport, pana si defectele ni le acceptam deoarece intelegem nevoile persoanei de langa noi.

| georgiana a răspuns:

Sa se completeze unul pe altul si probabil baiatul sa fie un pic mai frumos ca dracul.by`

| fabiola a răspuns:

Mult timp am crezut in vorba aceea:extremele se atrag! Cand m-am maturizat mi-am dat seama ca e mai bine sa semene cu tine! Chiar daca sunt defecte, le intelegi, le tolerezi pentru ca te cunosti pe tine!

| mircea a răspuns:

M am gandit, dar nu este asa. Partenerul ideal este acela care dpdv genetic este "cat mai diferit" daca ma intelegi?

| D33d33wttzzaaaaaaa a răspuns:

Nu neaparat.

| cheloo74 a răspuns:

Dupa cateva relatii mai lungi de un an am tras concluzia ca totusi trebuie sa ai foarte multe puncte comune pentru ca relatia sa mearga. Nu merge relatia dintre un manelist si o rockerita de ex. Te iubesti la inceput dar dragostea daca nu are suport se duce in vant. Trebuie sa ai subiecte de discutie comune ca altfel totul se rezuma la Cum a fost la servici? Bine Dar la tine? Tot bine. Mancare, tv, somn si a doua zi de la cap. Eu citesc orice imi cade in mana. Ziare vechi, etichete, orice. Si as avea pretentia ca si partenera sa fie suficient de inteligenta incat sa pot discuta cu ea despre orice. Nu trebuie sa confirme de fiecare data ce spun eu, ca ar fi monolog dar nici sa nu fie genul de: Iar incepi cu tampeniile tale? Lasa-ma ca nu am chef de vorba acum. Si imi permit sa dau un sfat tuturor care au probleme in relatie. Daca nu merge, atunci inseamna ca nu merge. Cautati sa aveti macar 2-3 relatii de durata. Doar atunci puteti compara si aprecia ce aveti langa voi.

| Adela_9686 a răspuns:

Sincer nu mai stiu cum ar trebui sa fie partenerul ideal, si daca ii la fel ca noi si daca ii opus avem mereu ceva de reprosat, asa ca nicicum nu ii bine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Partenerul ideal este cel pe care il iubesti, sau cea pe care o iubesti (dupa caz) tongue

| seco a răspuns:

Partenerul ideal trebuie sa sa semene cu noi, bineinteles.Trebuie sa aiba aceleasi idealuri, aceleasi simtaminte, trebuie sa impartaseasca aceeasi idee de viata(acelasi gen de muzica, hobby-uri, etc) si daca are ceva in plus si diferit de oferit, cu atat mai bine, intrucat se largeste orizontul unuia sau al altuia, creeaza noi idei, etc.In momentul in care partenerul are idei diferite, hobby-uri diferite este normal sa nu poti coopera pe un termen lung, De exemplu : daca mie imi place muzica rock si ei nu ii place deloc sau chiar o uraste, nu cred ca vom cadea vreodata dea acord in privinta acestui fapt, astfel incat vom trebui sa ascultam muzica separat, daca mie imi place sa fac sport si ei nu ii place sau nu are acest hobby, asta inseamna ca o sa trebuiasca sa ma duc singur, timp in care ea o sa faca altceva separat.Deci dupa cum se observa toate diferentele acestea ii indeparteaza pe cei doi parteneri intr-o relatie si NU II APROPIE, asa cum ar trebui sa se intample.
However, in cazul diferentelor respective, sa zicem ca unul dintre parteneri incearca "sa lase de la el" sau " de la ea". in scopul mentinerii relatiei, relatia tot va lua sfarsit la un moment dat, intrucat toleranta s-ar putea sa dispara in timp.
DEci, un lucru important de retinut este urmatorultongueartenerul cu care iti imparti viata, viitorul, patul trebuie sa se copuleze cu tine in orice activitate zilnica, cu alte cu cuvinte sa fiti pe aceeasi unda, frecventa.