| DDCC a întrebat:

Cum ai descrie partenerul ideal (pentru tine)?

Răspuns Câştigător
| CristiB93 a răspuns:

Tu tu tubatting eyelashes Sti ca ce e bun pe lumea asta se gaseste cel mai greu?

23 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Genul de Fata De moda veche in sensul bun al cuvantului!

| Wøodenpints a răspuns (pentru VadTot):

Adică supusă bărbatului şi care nu se epilează?

| VadTot a răspuns (pentru Wøodenpints):

Am zis in sensul bun al cuvantului! Nu neaparat supusa! Si nu neingrijita! ok?

| Wøodenpints a răspuns (pentru VadTot):

Fii mai explicit.

| blueheart a răspuns:

Sincer,romantic,sensibil. Nu vreau decat sa pot avea incredere in el si sa ma lase sa-l iubesc.

| CristiB93 a răspuns (pentru blueheart):

Tu tu tu laughing,ai descris exact genul de partenera pe care mi-o doresc si eu : sincera,sensibila, romantica si sa ma lase sa o iubesc, nu imi doresc nimic altceva mai mult, desii cam intarzie sa apara, dar nu ma las, fie o gasesc, fie raman singur. no talking

| blueheart a răspuns (pentru CristiB93):

Eu,eu,eu tongue. O sa o gasesti, stai linistit.batting eyelashes

| blueheart a răspuns (pentru CristiB93):

Nimic nu este usor. Cu cat este mai greu de gasit sufletul pereche cu atat va fi mai valoros.winking

| CristiB93 a răspuns (pentru blueheart):

Sper sa fie valoros. Nu mai vreau despartiri, sunt oribile, am patit odata si nu mai vreau asta, e o suferinta de neimaginatwinking

| DDCC explică (pentru CristiB93):

Va fi valoros pentru că va fi apreciat foarte mult.
E greu să găsești uneori adevărata fericire însă când se întâmplă nu-ți va părea rău cât ai căutat-o.
Chestia e să nu lași acel moment să scape.

E ca și cum te-ai strădui să faci o treabă ca lumea și dacă iese cum vrei satisfacția e enormă altfel va părea doar obișnuită.

| blueheart a răspuns (pentru DDCC):

Corect. Trebuie sa fii pregatit pentru clipa in care vei gasi adevarata dragoste. Sa lasi trecutul in urma, sa traiesti prezentul si sa privesti cu incredere in viitor. happy

| blueheart a răspuns (pentru CristiB93):

Aproape toti trecem prin despartiri dureroase mai ales atunci cand am iubit neconditionat. Important e sa lasam trecutul si sa traim in prezent. happy

| DDCC explică (pentru blueheart):

Deh, că nu e mereu ușor.
Eu tot prin trecut mă învârt, uit de prezent și habar n-am cu ce se mănâncă viitorul.hee hee

| CristiB93 a răspuns (pentru blueheart):

Trecutul l-am lasat in urma, pot spune ca traiesc in prezent, nu m-ai ma supara despartirea aceea, am uitat tot insa dorinta mea de a avea pe cineva asa cum iti doresti si tu ( descrierea de mai sus ) intarzie sa apara asa ca nu pot spune ca trecutul este devina. Ai zis ca iti doresti si tu un partener potrivit descrierii tale si vreau as te intreb de cat timp astepti de la ultima despartire? ai vreo speranta ca il gasesti curand sa-u l-ai gasit deja?

| CristiB93 a răspuns (pentru DDCC):

Nu voi lasa sa scape nici o ocazie, dar deocamdata e pustiu, nimic la orizont laughing

| blueheart a răspuns (pentru CristiB93):

Cel pe care l-am descris mai sus este exact persoana pe care o iubesc. De aceea ti-am spus ca o sa gasesti acea iubire speciala care apare poate o singura data in viata.

| blueheart a răspuns (pentru DDCC):

Trecutul nu iti da pace pentru ca TU nu vrei sa "evadezi" din el. Ti-ai ales singur o "temnita" pentru ca te-ai obisnuit cu "acel ceva" vechi. O sa il uiti cand vei incepe sa lupti pentru fericirea ta. Dar dorinta trebuie sa fie a ta.Nici eu nu stiu cu ce se mananca viitorul tongue dar prezentul domina pe toate planurile. Nu mai las sa ma afecteze nimic din trecut. Nu mai merita.winking

| CristiB93 a răspuns (pentru blueheart):

Si esti sigura ca va dura toata viata?

| blueheart a răspuns (pentru CristiB93):

Eu sunt sigura de sentimentele mele. Cand am decis sa iubesc o persoana o voi face pentru totdeauna. Da. Pentru mine va dura toata viata. happy

| CristiB93 a răspuns (pentru blueheart):

Ok ma bucur si iti doresc sa fie asa happy precum imi doresc si pentru mine tot asa
kiss Ne mai auzim pe TPU Bye bye.

| CristiB93 a răspuns (pentru blueheart):

Tu tu tubatting eyelashes Sti ca ce e bun pe lumea asta se gaseste cel mai greu?

| Giuney a răspuns:

Pot spune mai multe calitati despre eabig grin

| DDCC explică (pentru Giuney):

Cum ar fi?
Te ascult.

| Giuney a răspuns (pentru DDCC):

Pai eu stiu ce calitati are ealaughing)pai ca e simpatica iti place caracteru ei etc...