| SandraEve a întrebat:

Pe cine iubesti si ce faci pentru a-i demonstra acest lucru?

48 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cine a fost langa mine cand eram aproape de moarte, pai le ajut cum pot si eu

| SandraEve explică (pentru RAY):

Ok

Răspuns utilizator avertizat
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pe mine.
Si nu mai e nevoie de dovezi, e o certitudine.

| SandraEve explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Super

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru SandraEve):

Tu ce iubesti? Cum demonstrezi?

| SandraEve explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Familia e cea pe care o iubesc cel mai mult

| Freya1 a răspuns:

Pe iubitul meu.
Pai ii ofer atentie,afectiune, timp, rabdare, intelegere (treburile caznice nu se mai pun in discutie ca daca am mai mult timp eu le fac clar, mai ales mancarea)..In orce caz incerc sa il fac sa se simta bine si iubit si sa ii multumesc de fiecare data ca a fost langa mine in momentele mele grele si ma sprijinit din toate punctele de vedere.

| SandraEve explică (pentru Freya1):

Foarte frumooosss :*

| anonim_4396 a răspuns (pentru Freya1):

Intotdeauna surprinzatoare, iti doresc sa nu fi dezamagita si sa iti parerilewinking

| SilentRain a răspuns:

Telefonul meu, chiar daca mai face figuri eu il iubesc asa cum e el
Incerc sa nu il injur de mama, il pun la incarcat, i-am cumparat o husa noua *husa e mai scumpa decat telefonul laughing) *

| SandraEve explică (pentru SilentRain):

tongue Bebelusul nostru, telefonul

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Dar ea ce face pentru mine?winking laughing

| SandraEve explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Daca tu nu faci nimic, nici ea nu face tongue

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru SandraEve):

tongue facem impreunawinking laughing

| SandraEve explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Arata-mi ce poti, surprise me

| Freya1 a răspuns (pentru SandraEve):

:*

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru SandraEve):

CÂNDVA...

Cu mult, mult timp în urmă, când nu exista încă trecut ori viitor, când prezentul abia începea a se naşte... m-am trezit admirând tot ce până odinioară nu avusese altceva decât propria-i identitate.
-Vezi tu, copile : pentru A FI, trebuie doar : SĂ RECUNOŞTI aceasta.
-Bine, dar eu vreau să...
-O, nu te avânta; nu poţi fi decât : TOTUL sau nimic.
-Mă iei iar cu vorbe fără de înţeles...
Priveşte florile, ca ele aş vrea să fiu, să umplu aerul dimineţii cu miros îmbătător; să scald în culoare roua diminetii
-O... nu... Tu eşti mai mult de atât. Tu nu eşti muritoare ca florile. Eşti mult mai mult de atât.
-Atunci priveşte alături de mine păsările cerului, frumos cântătoare. Ca ele vreau să fiu de mâine.
-O...nu, copile; tu poţi zbura mai sus decât înaltul cerului. Tu nu eşti ca păsările, muritoare.
-Dar, bătrâne LI; măcar ca vântul să pot colinda. Măcar atât ajută-mă să pot.
-Fie... cum zici tu; dar nu uita că nici măcar el, vântul, nu poate colinda întreg universul, asemenea ţie. Tu Poţi Fi Tot şi Toate!
-Trebuie doar să recunoşti aceasta. Să recunoşti în tine că poţi tot ce îţi doreşti. Doar să faci ce ţi-e dat a face.
-Cum oare? Putea-voi eu, să fiu alături de tine, dincolo de "Punte"?
-Bine'nţeles.
-Putea-voi eu să fiu?
-Desigur!
-Putea-voi eu?
-Întocmai. Trebuie doar să treci Puntea.
-Dar Puntea, unde este, ce este ea de fapt; cum o pot recunoaşte?

Tu te-ai născut din necuprins,
Iar casă ţi-e neantul;
O Punte-ti vei găsi în vis,
De-n veci urma-ve-mi sfatul.

-Bine-bine; dar eu vreau să trăiesc toate bucuriile vieţii, aidoma tuturor. Nu vreau să mă amăgesc cu vise lipsite de consistenţă.
-Dar nu asta am vrut să spun... să înţelegi. Visele, prin conţinutul lor, dacă le înţelegi tâlcul, îţi pot transmite calea inspre tot ce îţi doreşti.
-Este oare posibil?
-Bine'nţeles.
-Învăţa-mă-vei toate acestea?
-Cât timp vom fi alături...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Scrie o carte, vei avea succes, voi fi primul cumparator.

| Superior a răspuns:

Pe mine, si imi demonstrez asta prin dorinta de supravietuire.

| PersonajFictiv a răspuns:

Persoanele care ma iubesc ma fac puternic, imi dau putere sa lupt.
Eu le sunt aproape daca au nevoie de mine, e o dovada destul de buna sa arati ca iubesti pe cineva, sa fii acolo langa acea persoana in vremurile nu tocmai placute.
Oricum, sunt foarte putine.

| SandraEve explică (pentru PersonajFictiv):

Calitate, nu cantitatewinking
Unul si bun decat 10 si inutili
Bucura-te de cei ce iti sunt alaturi :*

| PersonajFictiv a răspuns:

Decat cu persoane nepotrivite in jurul tau, mai bine cu foarte putine dar sa fie cele potrivite, sau deloc.
Chiar sa fii singur e mult mai bine decat cu oameni nepotriviti, astia polueaza si nu e bine.
Mersi, la fel si tie.

| Lostlyric a răspuns:

Pe mine, fara nici o urma de egocentrism sau narcisism. Pastrandu-mi discernamantul atunci cand situatia o cere, relaxandu-ma atunci cand probabil nu ar trebui s-o fac. Ascultand muzica, vizionand filme, mereu condusa de pasiune in toate domeniile, ascultand persoanele din jur, invatand lectii de la ei si de la viata, rasfatandu-ma, traind.
Odata cu iubirea fata de mine, automat pot aprecia valoarea celor din jurul meu si le pot oferi iubirea pe care o merita. Daca porii mi-ar fi compusi din tristete si ura, nu as putea imparti altceva decat tot ura si tristete. Asa ca, ma iubesc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Curiosii mor repede, ai grija religioaso.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Patul, ma intind in el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe nimeni,am uitat sa iubesc,am oferit prea multa iubire, am iubit prea mult, fara a primi in schimb aceleasi sentimente, iubesc sexul e tot ce mi se ofera, dar te-as iubi pe tine si as face-o neconditionat si BINEwinking

| SandraEve explică (pentru anonim_4396):

laughing Pacat ca eu nu iubesc sexul

| anonim_4396 a răspuns (pentru SandraEve):

As uita de el de as fi iubit de o persoana ca tine, as iubi (si e suficient cand spui "as iubi" daca imtelegi sensul iubirii adevarate) laughingwinking

| SandraEve explică (pentru anonim_4396):

N as baga mana in foc ca ai uita de el tongue, lasand gluma iti dai seama ca nu as cere nimanui acest lucru si e firesc sa se intample si asta la un moment dat

| anonim_4396 a răspuns (pentru SandraEve):

Lasand gluma e firesc sa ti se ceara asta,cand dai tot ce e mai bun din iubire si primesti doar sex,incepi sa uiti de iubire si sa gandesti la sex,dar daca ai primi iubirea la care ai visat nu ai mai gandi la sex ai uita,e firesc si s-ar intampla dar din iubire si va fi dragoste nu sex,momentan iubesc sa ma gandesc la cineva ce as putea sa o iubesc fara limite, iubesc cafeaua neagra dimineata, iubesc pranzul copios si sexul dupa masa, iubesc cina, iubesc poeziile seara si fanteziile noapteawinking

| SandraEve explică (pentru anonim_4396):

Foarte bine

| PumpkinDoll a răspuns:

Pe mine, o sa beau ACE si o sa ma tai cu o lama ruginita pentru ca nu-mi place viata si vreau sa scap de acest chin, o sa-i rog sa mi se puna numai trandafiri negri la mormant si in timp ce ma coboara in noul meu camin, o sa las vorba sa puna ''At your funeral'' de la SavesTheDay.

| SandraEve explică (pentru PumpkinDoll):

Hai fi serios! De ce atata sadism? thinking

| PumpkinDoll a răspuns (pentru SandraEve):

Mda,ai dreptate....prea putin sadism, atat mi-o venit pe moment.O sa las vorba sa puna si Helena de la MCR si sa-mi faca niste sculpturi in stil Gotic. #Goth #EMO #Early 2000's #MySpace.A da, pacat ca nu-s fata si ca nu ma cheama Elena.

| SandraEve explică (pentru PumpkinDoll):

Eu sper sa vina soarele si pe strada ta

| PumpkinDoll a răspuns (pentru SandraEve):

Imi place cand ploua

| SandraEve explică (pentru PumpkinDoll):

Curcubeul dupa ploaie tongue

| PumpkinDoll a răspuns (pentru SandraEve):

Imi scot ocii ca sa nu-l mai vad

| SandraEve explică (pentru PumpkinDoll):

laughing ok

| Andwta a răspuns:

Nu prea multe fac. Arat afectiune, transmit sentimente.

| SandraEve explică (pentru Andwta):

Poate ca este de ajuns atat. Pentru mine ar fi :*

| Andwta a răspuns (pentru SandraEve):

Pai este de ajuns. Conteaza fidelitatea, onestitatea, iubirea, comunicarea etc. Pe scurt oi arat ca il iubesc? Apreciez asta, alti prefera mai mult...

| SandraEve explică (pentru Andwta):

Mhm, asa este

| Ievi a răspuns:

Ca sunt loial, si ca-i vreau binele, pe orice cale si nu renunt la asta, nu renunt la dragoste, si fericirea ei.fac orice ca sa fie fericita si ca sa fim amn2 impreuna mereu.

| SandraEve explică (pentru Ievi):

Asa sa faci mereu :*