| SuckTheGod a întrebat:

Pentru a reduce rata violurilor nu ar fi o idee buna ca fetele sa se imbrace mai decent?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca are legatura una cu alta. pe cat de stupid ti se pare raspunsul citeste in continuare. cei care violeaza sunt oameni dusi cu pluta, aia sunt bolnavi mintali. daca era vorba doar de tinuta atunci violurile ar fi fost doar vara, ce sa mai zicem din tarile unde femeile umblu pe strada doar cu o crapatura la ochi, acolo de ce se mai intampla asa ceva? ochii lor sunt prea sexy? nu cred. asa si aici. desigur ca inteleg ce vrei sa spui, azi m-am intors de la mini vacanta de la mare si crede-ma la cate fete am vazut cu " chiloti cu ata in cu-r crede-ma ca nu am fire de par in cap( pe plaja inteleg, dar in oras la dracu cu carti de plaja? cam aiurea, parerea mea ), dar de aici pana la viol e cale foooarte lunga. cum am zis, trebuie sa fii retardat mintal sa faci asa ceva. am avut o "pauza" de 3 ani de la sex, avand doar 21 de ani (presupunand ca ai undeva pe langa, varsta ) stii ca hormonii fac sus jos ca dracu dar nu as fi ajuns la asa ceva in viata mea. si crede-ma ca daca m-ar duce gandul la asa ceva mi-as taiao singur. asta e diferenta intre o persoana normala si una cu iq de maimuta ca aia din Vaslui sau ca toti ei.

cat despre fete ce sa zic, mereu for fi pareri si pareri. mai era o inteligenta pe aici care spunea ca o fata poate umbla si goala, nimeni nu are voie sa o violeze. are dreptate 100% dar daca umblii noaptea goala pe strada, pai atunci sufera consecintele. de aia incuiem noaptea usile, chiar daca nu e voie sa furi lucrurile altcuiva, asta nu inseamna ca trebuie sa ne culcam cu usile la casa larg deschise.

40 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

N-ar fi mai ieftin daca doar ar pleca din Vaslui?
Dar, ce te faci cu babele de 70+ pe care le violeza unii din cand in cand? Ca nu-mi imaginez ca se imbraca si alea indecent!

| SuckTheGod explică (pentru ardnaxur1961):

Niciodata nu am inteles de ce sunt violate babele... aia sunt bolnavi psihic, nu ca ceilalti nu ar fi. In postarea mea am spus clar... "pentru a reduce" nu am zis ca nu ar mai exista violuri.

NOname
| NOname a răspuns:

Încă unul. Mai sunteţi mulţi? :))

http://www.tpu.ro/......e-privind/

| SuckTheGod explică (pentru NOname):

Si eu care credeam ca sunt singurul geniuhappy

| William a răspuns:

Sa stii ca si in tarile in care femeile se imbraca asa, exista violuri. https://muslimgirlinlove.files.wordpress.com/......utfits.jpg

http://www.telegraph.co.uk/......story.html

| 愛日本 a răspuns:

Oricat de decent ai incerca sa te imbraci barbatii vor vedea ceea ce vor.
Sunt oameni nu animale, ar trebui sa se poata controla!
Pedofilii ce vad indecent la copii incat le starneste pofta? Ar trebui sa-i tinem inchisi sau sa-i imbracam in burka?
Pentru a reduce rata violurilor ar fi o idee buna sa va tineti viermisorul acasa.

| SuckTheGod explică (pentru 愛日本):

Nu toti barbatii sunt violatori, dar pana la urma care e rolul acestor tinute indecente? Imi poti explica asta?

| 愛日本 a răspuns (pentru SuckTheGod):

Aceste tinute indecente sunt facute pentru a seduce.Ele sunt facute in special pentru cluburile de noapte.In plus, violatorii nu-si aleg victim dupa hainele purtate.Vara e normal sa porti maieu si pantaloni/fusta mai scurte. Daca un baiat iese pe strada fara tricou asta nu insemna ca vrea sa fie violat.Probabil ai auzit,in urma unor violuri ale caror victime au fost barbati, acestia s-au sinucis. Femeile de ce ar trebui sa fie mai puternice?
Nu inseamna nu, daca de exemplu langa tine in magazin e un tricou frumos si scump pe care ti-l doresti din toata inima dar nu il poti avea nicicum, trebuie neaparat sa-l furi? De ce sa nu iti faci rost de altul, fara a recurge la asemenea gest?

| lastOne a răspuns:

Ti-am citit raspunsurile de aici si din alte cateva threaduri si oricat de cliche ar suna, esti din Vaslui si ai fix mentalitatea de viitor violator... de fapt singur ai spus ca pe violatori astia (adica nu aia de babe) ii intelegi.

| Doub a răspuns:

Ba da.

| KamaSutra a răspuns:

Nu

| SuckTheGod explică (pentru KamaSutra):

Normal ca nu...va place prea mult sa umblati despuiate sa va vada masculii ce bine aratati.

| KamaSutra a răspuns (pentru SuckTheGod):

Nu generaliza

| SergiuBoss11 a răspuns:

Traim intr-o tara independenta din lumea civilizata in care exista egalitate intre sexe.fomeia se poate imbraca exact cum doreste atat timp cat nu deranjeaza pe nimeni vestimentatia(adica sa nu i se vada pasarica, sanii, stii tu).De asemenea, se imbraca asa cum doreste pentru ca, teoretic, suntem intr-o tara in care putem avea dreptul la siguranta.
Dreptatea e impartita.
Un psihopat ar viola indiferent de situatia.De fapt, orice violator are o stare mentala depresiva si isi va ataca victima indiferent de vestimentatie.

| SuckTheGod explică (pentru SergiuBoss11):

Nu sunt in totalitate de acord cu tine... categoria pe care ai descris-o tu este cea a violatorilor de babe, ei violeaza indiferent de aspectul victimei.

| LePotato a răspuns:

Ce spui tu, se aplica doar in cazul pitipoancelor...care sunt cam dezbracate.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Ba da. Nu stau iar sa fac metafora cu strada si trotuarul...

| Ibrahimovic a răspuns:

E si vina lor cand ies din casa imbracate cu fuste si pantaloni scurti pana sub fund, dar eu zic ca ar trebui introdusa o lege care sa pedepseasca violatorii cu inchisoare pe viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

de ce dați vina pe fete?

| SuckTheGod explică (pentru anonim_4396):

Nu dau vina pe fete, nu exista nici o scuza pentru violatori, dar asta ar fi ca o masura de precautie, eu asa cred ca daca s-ar imbraca mai decent nu ar mai fi asa multe violuri.

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ca sa le putem viola fara sa ne mai bage la parnaie

| anonim_4396 a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Sergiu, pe căldura asta nu strică puțină răcoare laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru SuckTheGod):

nu. dacă v-ați ține-o în pantaloni, n-ar mai fi violuri.

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru anonim_4396):

...nu e asa racoare acolo.20 de metri patrati si cativa colegi care sforaie.plus ca trebuie sa dormi numai cu spatele la perete

| SuckTheGod explică (pentru anonim_4396):

Pai atunci explica-mi care este scopul unei tinute indecente? Sunt curios de ce se imbraca majoritatea fetelor asa.

| neca a răspuns (pentru SuckTheGod):

Si cine va judeca fetele care se inbraca decent, musulmani?
vrei sa nu mai aiba voie fetele sa isi arate genunchi?

| SuckTheGod explică (pentru neca):

Daca si-ar arata doar genunchii, eu vad zilnic pe strada fete care pur si simplu parca au numai chiloti pe ele sau de alea cu decolteul pana la buric.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SuckTheGod):

înțeleg că unele exagerează. dar ăsta nu e un motiv să faci asta.

| SuckTheGod explică (pentru anonim_4396):

Pai nu am zis ca e un motiv, nu exista un motiv pentru a face asa ceva. Doar ca unii redusi mintal nu fac fata presiuniihappy

| anonim_4396 a răspuns (pentru SuckTheGod):

mda, și sunt cam mulți cu ceva lipsă laughing

| SuckTheGod explică (pentru anonim_4396):

Eu pe violatorii astia ii inteleg, dar pe aia care violeaza babe... aia is prosti rau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rata violurilor trebuie sa creasca mai intai pentru ca in cele din urma sa se poata diminua. Problema e la fete, intr-adevar. Pentru a rezolva aceasta problema trebuie sa intrati in actiune, voi baietii. Nu observati ca tot vi se cere atentie? Adevarul e ca sunteti blegi si refuzati sa le cumintiti.

| SuckTheGod explică (pentru anonim_4396):

Eu cred ca daca legea nu ar pedepsi violatorii atunci s-ar cumintii si fetele.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SuckTheGod):

Crezi bine ce crezi, dar imposibil sa scapam de legi.

| DeeaMarry a răspuns (pentru SuckTheGod):

Tu citesti ce scrii?! Cum naiba sa nu pedepseasca legea violatorii? Si pe cine sa pedepseasca legea? Pe fetele care comit greseala neiertatoare de a purta o imbracaminte indecenta (potrivit standardelor tale)?
In loc sa inchida cativa psihopati, nu mai bine le spun tuturor fetelor/femeilor din tara cum sa se imbrace? Aa, dar si cele care vin din strainatate sa fie anuntate, sa stie ca la noi in tara e tare periculos cu imbracamintea asta. Daca nu esti atenta la ce pui pe tine s-ar putea sa regreti cate zile vei avea de trait. Pe ei nu-i pedepsim la noi in tara, lasa sa se invete fetele minte sa mai poarte haine indecente.
Nu te gandesti ca cei care violeaza o fac chiar daca fata e imbracata decent?

| SuckTheGod explică (pentru DeeaMarry):

Eram ironic, atata mi-a trebuit, sa ma leg de imbracamintea fetelor ca acuma toate imi sariti in cap, oare nu is misogin?

| salviaplath a răspuns:

Nu mai dati vina pe victime. De aia sunt eliberati violatorii, ca dam vina pe fete. Imbracamintea nu are nici o relevanta, oricine poate deveni victima, oricat de sexy sau urat ar fi.

| CastraveteCastravescu a răspuns:

Da, de ce sa nu purtam o fata de masa pe cap, ca masura de precautie...