| TiA88 a întrebat:

Pentru cei care suneti la scoala pe afara sau cei care aveti copii care sunt elevi în alte țări, s-a întâmplat vreodată ca cineva sa faca mișto sau sa subestimeze pe cineva datorita hainelor si/sau poate a telefonului care nu e asa de performant? Intreb asta pentru ca vad ca pe la noi treaba asta e foarte des întâlnită si mi se pare anormal.

2 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

In ziua de astazi este cam normal sa fi prost (nu anormal).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Stai liniștit ca nu doar in Romania exista bullying in scoli. Am o amica in Spania(nu este românca sa zici ca au ceva cu romanii) care are un frate mai mic. Acesta are o boala de piele sau alergie (nu știu exact) care nu ii permite sa poarte orice tip de haine. El poarta numai haine dintr un anume material pentru ca altfel are mâncărimi. Ideea este ca pielea lui arată perfect normal, ca a noastră, dar copiii rad de el pentru ca are haine naspa. Pt ca evident, el nu își cumpara haine șmechere din comerț, le face pe comanda cu acel material și poate nu arată asa super ca cele din mall. Deci copiii sunt rai peste tot.