| anonim_4396 a întrebat:

Poate o scenă dintr-un film văzută în copilărie să te afecteze toată viața?

13 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, poate. Un exemplu. Piesa de teatru văzută când aveam 10 ani, mi-a afectat toată viața. Copacii mor în picioare, Los arboles mueren de pie, de Alejandro Casona.

| mentholinks a răspuns:

Daca esti sensibila si susceptibila, da. Oamenii puternici trec peste filme.

| anonim_4396 explică (pentru mentholinks):

Nu e vorba de oameni puternici aici. E vorba de copii.

| mentholinks a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai copiii devin oameni. Care sunt puternici nu sunt afectati de nu stiu ce rahat de scena dintr-un film vazut in copilarie.

Răspuns utilizator avertizat
| Bizon95 a răspuns:

EVIDENT!
din cauza asta filmele si nu numai au limitari de varsta

si mai ales NU se recomanda sa lasi minori sa vada filme de groaza, pentru ca ei nu au o minte atat de blazata ca adultii si nu isi dau seama ca scenele sunt fake, chiar la un film prost facut, cu atat mai mult la un film bine facut care poate speria si un adult!

| gemeni6226 a răspuns:

Da poate.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Daca e o scena dura, foarte probabil.

| TristanTzara a răspuns:

E posibil, dar oamenii au obiceiul să se schimmbe. Dacă te-a afectat într-un mod pozitiv, n-are niciun rost să îți pese. Dacă te-a afectat într-un mod negativ, ai toate șansele să treci peste ea.

| IoanaRoman09 a răspuns:

Logic

| VasileAmadon a răspuns:

Hei! Câți ani ai da mi Te rog mesaj privat:d?

| AllexC a răspuns:

Depinde in ce sens, dar eu cred ca este posibil. Daca este ceva grav iti recomand sa apelezi la un psiholog.