| anonim_4396 a întrebat:

Pokerul sau sahul?
Care dintre ele necesita mai multa gandire?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Şahul, evident.
În poker există şi "cacealma", la şah eşti taxat pentru orice mişcare greşită.

18 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

șahul

| Drimmero a răspuns:

Sahul, nu e logic?

| Dismally a răspuns:

Sahul, normal. La poker daca ai noroc, ai putea sa castigi si fara sa stii sa joci, la sah nu se poate.

| deeeaqq a răspuns:

Meeeh, mă iau după cei care au răspuns înainte, pace.

Șahul

| UnBroken2016 a răspuns:

Intrebare destul de grea, trebuie sa ma mai gandesc.

| Drimmero a răspuns (pentru UnBroken2016):

Profetii lui peste au decis : '' 29 iulie este ziua in care apocalipsa vine'', bwuahahahahaha! Plin internetul de astfel de stiri, iar povesti despre zane maselute!

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Drimmero):

TU ar trebui sa taci din gura. Tot maimute de genul au inventat religia asa ca laughing. Totusi, e haios ca nu am auzit de asta pana acum. Pe ce site-uri ma plimb eu nu am dat de asa ceva. Poate au crezut aia ca a trecut destul de mult de la 2012 si trebuia o apocalipsa noua.

| Drimmero a răspuns (pentru UnBroken2016):

Nu compara religia cu maimutaria aia de profetia a apocalipsei, ca nu crezi tu sau alte sute de mii de oameni, este partea a 2-a. Pana la urma, cred in ce vreau eu, nu sunt eu mare credincios, dar pana la urma este doar alegerea mea in ce cred!

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu ti-am spus sa nu crezi, "doamne fereste" laughing. Cred ca unii oameni pur si simplu sunt facuti sa fie atei.

| Drimmero a răspuns (pentru UnBroken2016):

Sunt multi atei aparuti peste noapte, ce-i drept. Nu huidui stiinta, dar nici nu neg creatia Universului de catre ceva divin, sunt prea multe lucruri despre Stiinta care nu are ce sa zica, lumea asta e prea ciudata, ni se ascund multe lucruri, prea multe lucruri, Papa de la Roma stie de toate astea, mai bine sa nu stim noi adevarul, mai bine sa stim ce a existat, ce este si ce o sa fie, e cel mai bine pentru noi.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Drimmero):

EU si cand eram mic pitic si ma duceam si pupam icoanele ca restul oilor sau ma rugam nu e ca " credeam ca exista ceva acolo sus sau chestii de genul. Stiu ca sunt destui ciumpalaci de 15 ani care se cred mai jmecheri ca sunt atei dar majoritatea peste 18 20 ani nu au mentalitatea asta. Eu abia in primul an de liceu am auzit de "ateu" si am vazut ca incet incet ma incadrez in aceasta categorie.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Drimmero):

MDa, acum am vazut "PROFEŢIA care a ŞOCAT Omenirea". Mai degraba " Profetia lui peste saracat care a socat prostimea ". Ce oameni prosti.

| Drimmero a răspuns (pentru UnBroken2016):

Cand vezi un putoi de 14-15 ani care spune ca nu exista divinitate, religia e nu stiu cum, ca Dumnezeu nu exista, e clar ca nu sunt de bagat in seama, cei majori au o alta mentalitate, tot ca atei sunt si ei considerati. Eu o spun si am mai spus-o, dovada pe care vreti voi s-o vedeti este ca Dumnezeu sa se arate in fata voastra, dar nici ateii nu au argumente cum ca Dumnezeu nu exista, nu sunt dovezi nici de-o parte si nici de alta, parerea mea. Eu cred in Dansul, dar nu sunt vreun fanatic!

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Drimmero):

Sa fiu sincer, cea mai mare problema a mea despre religie e urmatoarea. NU m-a deranjat niciodata ca cineva are prieten imaginar, fiecare are un iq si un mod de a fi, personalitate mai puternica sau nu. PRoblema e prostia asta cu " Dumnezeu e bun si are grija de mine". Serios? Dece cand treci strada te uiti in stanga si dreapta? Desigur ca nu primesti raspuns concret, doar injuraturi laughing. Sau te aia mai "inteligenti" cu " pai DUmnezeu nu face asta ". Pai face sau nu? Atunci ce mai zici de aia care spun " Simt prezenta lui cum ma ghideaza". Pai vorbim de liber arbitriu sau el face ce vrea cand vrea? Sunt multe chestii care put si desppre religie si oamenii lor.

| Drimmero a răspuns (pentru UnBroken2016):

Religia e interpretabila.E prea abstracta pentru mintea umana care intelege exact pe dos/

| L1feDRAIN a răspuns:

La sah ambii concurenti au pozitii egale, la poker depinde ce carti primesti si costa bani laughing

| UzOm a răspuns:

Șahul. La poker îți trebuie noroc.

| Crapie a răspuns:

Sahul insa si pokerul este un joc al mintii, prin mintea unui jucator de poker experimentat trec sute de calcule si posibilitati