| Parakeets a întrebat:

Pot fi visele mai sucks și trezitul rapid prin miez de noapte și frica inexplicabilă din noapte influența jocului de Tarot? happy

Chiar să se adeverească ce e scris acolo? Sau e doar un joc?
Dar cum rămâne atunci ăsta al Satanei? Oare să fie doar ideea că jucându-l, se creează o conexiune invizibilă cu acesta?

Și ăla online, e la fel de bun ca cel cu cărțile?

Și oare orice s-ar întâmpla rău, să zicem, de acum înainte, poate fi influența tarotului?

9 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Da. 2. Adeverirea este prin interpretarea care o dai evenimentelor. 3. Da, este un joc, in care te joci cu soarta ta.
4 și 5. Da, conexiunea cu partea obscură din tine. 6. La fel de bun, ca să te tâmpești singur pe tine însuți. 7. Da, dacă așa interpretezi. așa va fi. Din rău în mai rău, iar tarotul o să fie de vină.

| doctorandus a răspuns:

Nu, Tarotul e mitologie, la fel cum Zeus si Hermes sunt mitologie.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ce sa se intimple rau? Satan se ocupa de orgii si trupe rock/metal, cele mai mari masacre din istorie le-a facut dumbniedzau personal sau au fost facute in numele lui...

Răspuns utilizator avertizat
| LaviniuA a răspuns:

Eu nu vad cum tarotul online poate fi ceva de incredere. Nici nu stiu cum functioneaza de fapt. Apesi pe un buton si iti apar cartile?
Sunt multe metode de divinatie, unele vechi de cand lumea. Ideal ar fi sa inveti practicile de la persoane de incredere, care sa iti arate sursa de unde au invatat la randul lor (o carte cu autor de incredere de ex).
Nu cred ca din cauza asta te trezesti noaptea sau ai vise urate... poate sunt doar anumite lucruri care te ingrijoreaza si asa se explica.

| Xox0 a răspuns:

Depinde... Stiintific, tarotul e o fabula. Dar mi s-a dat de cateva ori si s-au nimerit cartile. Sa fi fost coincidente? Poate. Sa fie ceva la mijloc in tarotul asta? Habar n-am.
Poate depinde de energii, de stare, de zi.

| Parakeets explică (pentru Xox0):

Wow, ți s-a dat în Tarot? happy
Dăla real mă gândesc, nu online, cum am făcut eu.
Dar e fascinant dacă spui că și ție ți s-au adeverit chestii. happy
Oricum, multe sunt fabule, dar totuși nici știința nu poate explica chiar toate și multe chestii inexplicabile.

| Xox0 a răspuns (pentru Parakeets):

Da, tarot real.
Si intr-adevar, stiinta nu poate explica multe, exemplu: de ce femeile se sincronizeaza menstrual daca locuiesc impreuna? S.a.m.d.

| EestiSodalane a răspuns:

Tarotul nu e un simplu joc, e o practică a vrăjitoriei și da, ar putea sa fie rezultatul unor influențe demonice care au pătruns prin tarot