| Numero1 a întrebat:

Poti dormii cu ochii deschisi?

Răspuns Câştigător
| WhiteLife a răspuns:

Nu. Creierul uman secreta o substana care ne face sa adormim, iar aceasta substanat se secreta in special la intuneric. Daca inchidem ochii, ne va fi mai intuneric, deci mai usor sa adormim.
Apoi, daca am tine ochii deschisi am vedea tot ce e in jurul nostru si ne-am concentra acolo, si nu la somn.

| Numero1 explică (pentru WhiteLife):

Dar daca ar fi bezna totala(doar negru) atunci cu sau fara ochii inchisi ar fi la fel deci atunci am putea dormi nu?

| WhiteLife a răspuns (pentru Numero1):

Nu stiu. Nu am incercat. Este posibil ca creieul nostru sa adoarma cand sunt ochii inchisi. Nu stiu sa-ti zic, asa. Dar, cred ca este putin posibil sa intalnesti o astfel de situatie. La mine si noaptea, pe bezna tot se mai vede cate ceva...

| Numero1 explică (pentru WhiteLife):

Pune-ti niste ochelari de soare noaptea si incearca, ai sa vezi ca merge pentru ca chiar daca ai ochii deschisi ochelarii tin rolul pleoapelor si creierul va fi pacalit, la mine merge dar doar incearca nu adormii asa ca strici bunatate de ochelari laughing

13 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu nu as putea sa dorm cu ochii deschisi si chiar nu stiu cine ar putea...

| Numero1 explică (pentru mona):

Poate vreun animal... vreun peste ceva cred ca ar putea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu laughing

| Numero1 explică (pentru anonim_4396):

Scuza-ma ca te intreb, tu esi in poza de la profil? Daca da esti foarte frumoasa, te pup si mersi pentru raspuns.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Numero1):

Mss kiss

| Numero1 explică (pentru anonim_4396):

N-ai pentru ce.
E doar adevarul, n-o spun doar asa din politete o spun pentru ca asa e, esti foarte frumoasa, deci nu ai pentru ce sa-mi multumesti.O zi buna sau ce-a mai ramas din ziwinking Te pup.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu pot.

| CannbalCorpse a răspuns:

Buna, poti numai sa visezi cu ochi deschisi.
Sper ca te.am putut ajuta. O seara buna.

| Uratu140 a răspuns:

NU e absolut imposibil

| ImiPlacToate a răspuns:

Nu