| Florentina9210 a întrebat:

Poti iubi atat de mult o persoana incat sa ajungi sa o urasti?

din diferite motive

si daca nu se intampla asta, inseamna ca iti este indiferenta, acea persoana?

41 răspunsuri:
| ToKen a răspuns:

Poate. Daca te dezamageste.
Dar nici asa nu cred, o iubesti. Ii porti pica pentru ca ti-a facut ceva, dar s-o urasti...nu cred.
Daca nu se intampla "asta".ce?
Daca nu ajungi sa o urasti?
Mi se pare putin peste mana intrebarea.

| Florentina9210 explică (pentru ToKen):

Si asa. Am pus intrebarea in interes personal, deoarece am vrut sa aflu ceva important.

| RAY a răspuns:

La intrebarea ta ca sa raspunda cineva trebuie sa fi iubit cu adevarat vreodata, eu am iubit si incercam sa o urasc dar nu puteam asa ceva

| Drimmero a răspuns:

Daca urasti pe cineva anume, inseamna ca automat ai avut sentimente bune fata de acea persoana, parerea mea.

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Aha. asta am vrut sa aflu. ''Ghinionul'' meu.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Probabil. Daca ea nu manifesta aceleasi sentimente. Iubirea se poate confunda foarte usor cu ura si cu alte sentimente. Am vazut un film cand cineva zicea asta happy

| Florentina9210 explică (pentru DoarBogdan):

Eu am trait-o pe pielea mea. happy

| DoarBogdan a răspuns (pentru Florentina9210):

Si te-a facut mai puternica big grin

| Florentina9210 explică (pentru DoarBogdan):

Mi-a deschis ochii. Pe lumea aceasta pot fi si persoane cu suflet negru si rece. Mi-am invatat lectia. big grin

| DoarBogdan a răspuns (pentru Florentina9210):

Nota 9.

| Florentina9210 explică (pentru DoarBogdan):

Mersi Bogdanel! Apropo, aseara pe chat, nu stiam ca ai si o latura romantica. smug laughing

| DoarBogdan a răspuns (pentru Florentina9210):

A... dar ce am facut? laughing

| Florentina9210 explică (pentru DoarBogdan):

Cu ''visele'' ma laughing uitucule

| DoarBogdan a răspuns (pentru Florentina9210):

Pai am multe laughing

| Florentina9210 explică (pentru DoarBogdan):

''si sunt vise interzise, caci ma trezesc langa ce nu iubesc'' laughing mai stii?

| DoarBogdan a răspuns (pentru Florentina9210):

Asta tu ai zis-o...

| Florentina9210 explică (pentru DoarBogdan):

Da. Si tu ai zis-o pe asta ''bun, hai ca poate ne vedem prin vise laughing'' si dupa eu am zis partea mea

| DoarBogdan a răspuns (pentru Florentina9210):

Seara sunt profund, ce pot sa spun laughing

| Florentina9210 explică (pentru DoarBogdan):

Oricine e ^_^ laughing

| DoarBogdan a răspuns (pentru Florentina9210):

N-ai vazut totul laughing

| Florentina9210 explică (pentru DoarBogdan):

Suna dubios. smug laughing

| DoarBogdan a răspuns (pentru Florentina9210):

Suna profund happy

| Florentina9210 explică (pentru DoarBogdan):

Si asa.

| Idkidk a răspuns:

NU.

| Florentina9210 explică (pentru Idkidk):

Poti sa fi mai explicita?

| Idkidk a răspuns (pentru Florentina9210):

Da.
Păi nu, deoarece ai sentimente pentru acea persoană. În cazul meu...

| Florentina9210 explică (pentru Idkidk):

Nu stiu daca tipul chiar a avut ''sentimente'', nu cred ca a avut habar cu ce mananca... gelozia a fost la mijloc

| Idkidk a răspuns (pentru Florentina9210):

Te-ai despartit de iubitul tau?

| Florentina9210 explică (pentru Idkidk):

Nu e vorba de iubitul meu. Suntem impreuna. Intrebarea aceasta a facut referire la un fost ''psiho''. Am vrut sa vad de ce s-a purtat asa cu mine. Mare lucru nu i-am facut, mai degraba el m-a dezamgit prin cuvintele pe care mi le-a adresat si tastat.

| Idkidk a răspuns (pentru Florentina9210):

Aaa.

| Florentina9210 explică (pentru Idkidk):

Cred ca ti-ai dat seama din intrebarile anterioare prin ce am trecut cu el.

| Idkidk a răspuns (pentru Florentina9210):

Da!

| Florentina9210 explică (pentru Idkidk):

Il vrei tu? rolling on the floor

| Idkidk a răspuns (pentru Florentina9210):

NU!

| UnBroken2016 a răspuns:

Nu. Iubirea se tranforma in ura. Ura nu e alta forma de a iubi. Daca urasti pe cineva nu inseamna ca iti este idiferenta, daca era asa nu dadeai 2 bani pe acea persoana. E ciudat si dificil de explicat

| Florentina9210 explică (pentru JetBlueJet):

Foarte frumoasa. Asta i s-ar potrivi mai mult ''lui''.

| SorinelF86 a răspuns:

Da poti, poti sa iubesti si sa urasti in acelasi timp, sa se creeze un amalgam de ganduri in creierul tau, iar cand esti fata in fata cu persoana respectiva in functie de ce gest face sau ce spune iti va veni fie sa il imbratisezi fie sa-l plesnesti

| Florentina9210 explică (pentru SorinelF86):

La ultima fraza nu prea as vrea sa iau parte. laughing