| Florentina9210 a întrebat:

Poti iubi atat de mult o persoana incat sa ajungi sa o urasti?

din diferite motive

si daca nu se intampla asta, inseamna ca iti este indiferenta, acea persoana?

41 răspunsuri:
| Idkidk a răspuns:

NU.

| Drimmero a răspuns:

Daca urasti pe cineva anume, inseamna ca automat ai avut sentimente bune fata de acea persoana, parerea mea.

| Florentina9210 explică (pentru Idkidk):

Poti sa fi mai explicita?

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Aha. asta am vrut sa aflu. ''Ghinionul'' meu.

| Idkidk a răspuns (pentru Florentina9210):

Da.
Păi nu, deoarece ai sentimente pentru acea persoană. În cazul meu...

| SergiuBoss11 a răspuns:

Poti,din gelozie cel mai adesea.

| ToKen a răspuns:

Poate. Daca te dezamageste.
Dar nici asa nu cred, o iubesti. Ii porti pica pentru ca ti-a facut ceva, dar s-o urasti...nu cred.
Daca nu se intampla "asta".ce?
Daca nu ajungi sa o urasti?
Mi se pare putin peste mana intrebarea.

| Florentina9210 explică (pentru Idkidk):

Nu stiu daca tipul chiar a avut ''sentimente'', nu cred ca a avut habar cu ce mananca... gelozia a fost la mijloc

| Florentina9210 explică (pentru SergiuBoss11):

Exact!

| Idkidk a răspuns (pentru Florentina9210):

Te-ai despartit de iubitul tau?

| Florentina9210 explică (pentru ToKen):

Si asa. Am pus intrebarea in interes personal, deoarece am vrut sa aflu ceva important.

| Florentina9210 explică (pentru Idkidk):

Nu e vorba de iubitul meu. Suntem impreuna. Intrebarea aceasta a facut referire la un fost ''psiho''. Am vrut sa vad de ce s-a purtat asa cu mine. Mare lucru nu i-am facut, mai degraba el m-a dezamgit prin cuvintele pe care mi le-a adresat si tastat.

| Idkidk a răspuns (pentru Florentina9210):

Aaa.

| Florentina9210 explică (pentru Idkidk):

Cred ca ti-ai dat seama din intrebarile anterioare prin ce am trecut cu el.

| Idkidk a răspuns (pentru Florentina9210):

Da!

| UnBroken2016 a răspuns:

Nu. Iubirea se tranforma in ura. Ura nu e alta forma de a iubi. Daca urasti pe cineva nu inseamna ca iti este idiferenta, daca era asa nu dadeai 2 bani pe acea persoana. E ciudat si dificil de explicat

| Florentina9210 explică (pentru Idkidk):

Il vrei tu? rolling on the floor

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Probabil. Daca ea nu manifesta aceleasi sentimente. Iubirea se poate confunda foarte usor cu ura si cu alte sentimente. Am vazut un film cand cineva zicea asta happy

| Florentina9210 explică (pentru DoarBogdan):

Eu am trait-o pe pielea mea. happy

| Idkidk a răspuns (pentru Florentina9210):

NU!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru Florentina9210):

Si te-a facut mai puternica big grin

| Florentina9210 explică (pentru DoarBogdan):

Mi-a deschis ochii. Pe lumea aceasta pot fi si persoane cu suflet negru si rece. Mi-am invatat lectia. big grin

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru Florentina9210):

Nota 9.

| Florentina9210 explică (pentru DoarBogdan):

Mersi Bogdanel! Apropo, aseara pe chat, nu stiam ca ai si o latura romantica. smug laughing

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru Florentina9210):

A... dar ce am facut? laughing

| Florentina9210 explică (pentru DoarBogdan):

Cu ''visele'' ma laughing uitucule

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru Florentina9210):

Pai am multe laughing

| Florentina9210 explică (pentru DoarBogdan):

''si sunt vise interzise, caci ma trezesc langa ce nu iubesc'' laughing mai stii?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru Florentina9210):

Asta tu ai zis-o...

| Florentina9210 explică (pentru DoarBogdan):

Da. Si tu ai zis-o pe asta ''bun, hai ca poate ne vedem prin vise laughing'' si dupa eu am zis partea mea