| CrazYKid0 a întrebat:

Pro sau contra Basescu? De ce?

20 răspunsuri:
| clauss a răspuns:

Pro basescu, nu vreau plagiati si marionete la putere, in plus toata europa e cu ochii pe noi, nu le place ce se intampla in Romania, cu lovitura de stat si cu referendul asta

| eurynomus a răspuns:

Contra marinarului batran si betiv. Sa se duca la "brutarie"

| Alexintunecatul a răspuns:

Pro Ceausescu!happy..prietenii stiu de ce

| Elvina a răspuns:

Contra> fara spitale, fara invatatori, fara medici, copii care cresc cu bunicii, parinti avizi de bani, elevi care fac sex la 12 ani, adolescente insarcinate, sinucideri, ura, prostie, incultura.

| CrazYKid0 explică (pentru Elvina):

De unde ai scos fara spitale? Ca eu tot vad incontinuu la mine in oras ca se renoveaza spitale. Plus ca cineva din familia mea i-a salvat viata doctorii si a platit guvernul tratamentul lui. Eu invat la o scoala pedagogica, iar aproape toti elevii vor sa se faca invatatori. Acum, elevi care fac sex la 12 ani, adolescentele insarcinate, sinuciderea, ura, prostia si incultura sunt problemele lor, iar politica nu are nici o treaba cu ele. Copii care cresc cu bunicii lor, iar parintii sunt plecati in strainatate uite cum este facut. Sa zicem ca tatal tau, este somer. El imprumuta bani de la banca, iar banca zice: Ok, poti sa imprumuti bani, dar va trebui sa iti scazi cheltuielile. Vine acasa tatal tau si iti spune ca a ramas fara loc de munca si ca vei trebui sa stingi lumina dupa ce iesi dintr-o camera, sa nu vb atat de mult la telefon, si chestii de genu, ca familia voastra sa scape din criza. Acum, gandeste-te putin. daca votezi pentru Basescu, atunci vom ramane in UE, iar daca votezi pentru Antonescu, O sa vina URSSS-ul, plus ca vom fi in stadiul Greciei. Ce alegi? UE sau URSS?

| Elvina a răspuns (pentru CrazYKid0):

Eu nu ma duc la vot. Voi fi plecata din tara in ziua respectiva.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Elvina):

Elvina dragă, nu că țin cu dl Băsescu, dar nu are el nici o vină, nici un om nu poate aduce ceva bun in țara asta sau in lumea asta, Biblia spune clar: Nu stă în puterea omului cînd merge nici să î-și dirijeze pașii fără ajutorul lui Dumnezeu, el Dumnezeu este singurul care poate aduce adevărata pace, și o va aduce în curînd.

| Elvina a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Hei, credinciosule, ma surprinzi. Poate va fi ceva bun si pentru tara asta, dar ma indoiesc.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Elvina):

Sărut mîna cu ce vă surprind?

| Elvina a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Ca esti credincios, am intalnit niste atei pe TPU si de asta.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Elvina):

Da eu cred în Dumnezeu, cred că doar el poate și va aduce adevărata pace. Dumneavoastră nu crede-ți?

| Elvina a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Ba da. Nu ma lua cu dumneavoastra, ce-ti veni? Am 19 ani, nu-s chiar asa batrana!

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Elvina):

Ok nu stiam ce vîrstă ai, multă sănătate, Elvina te numesti?

| Elvina a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Ti-am trimis mesaj privat.

| MalleusMaleficarum a răspuns (pentru CrazYKid0):

Stai, stai, stai, simt cumva o urmă de băsism în tine?

| Dumnezău a răspuns (pentru CrazYKid0):

UE e mult mai malefica decat URSS.Macar cu URSS,aveai un Stalin,un Brejnev care veneau in uniforme militare si isi confereau grade militare de nicaieri si o ardeau totalitarist pe fata.

De cand cu UE, porcii astia odiosi in costum pozeaza intr-o instanta perfectamente democratica, dar nu ezita sa ceara Romaniei acum ca, dom'le, trebuie sa ne conformam la principiile democratice si standardele ieuropene.Cum adica, standarde europene? Asta suna mai rau decat "directiva unicului si iubitului partid". Romania nu trebuie sa se conformeze la ce vomita niste clovni eminenti ca Barroso si Rompuy si trebuie de urgenta sa dea flit acestei organizatii mafioate malevolente.

| sabin89 a răspuns (pentru Dumnezău):

Stateau de vorba un american, un englez si un rus. Discutau despre masini. Americanul zice: La noi, in general oamenii au cate trei masini. Cu una merg la serviciu, cu alta in vizita la prieteni si cu alta merg in concediu. Englezul: La noi au cate doua masini. Cu una merg la serviciu, iar cu cealalta la prieteni si in concediu. Rusul: Noi avem numai care o masina. Cu ea mergem la serviciu si in concediu, iar la prieteni mergem cu tancul. (Stii cum au rezolvat criza din Cehoslovacia in '67). Chiar iti inspira mai multa incredere URSS-ul decat UE-ul? Ca ne cer sa ne conformam standardelor europene nu e nimic rau, zic eu. Si in SUA cele 49/50 de state se conformeaza standardelor federale. Si e foarte bine. Numai asa poate exista o unitate. Si unde este unitate este si putere.

| DushulRece a răspuns (pentru Elvina):

Cata minte sa ai sa poti spune ca e vina unui presedinte pentru elevii care fac sex la 12 ani? pentru adolescente insarcinate? E vina presedintelui, a facut el sex cu ele? E vina lor de incapabile analfabete

| Elvina a răspuns (pentru DushulRece):

E vina lui ca nu exista un sistem scolar ca lumea, nu exista educatie si de asta fetele nu sunt informate.

| MalleusMaleficarum a răspuns:

Eşti complet idiot, du-te şi te culcă copile şi lasă politica pentru părinţii tăi mâncători de piftie şi mici.