| Luffy a întrebat:

Religia si sentimentul religios.
parerea, credinta, opinea voastra si felul in care va afecteza
ziceti-mi de tot big grinbig grin

4 răspunsuri:
| kytyna a răspuns:

O ai cumva ca tema de casa la religie? emoticoanele si disperarea(ziceti-mi de tot) ma fac sa cred ca inca esti elevlaughing

| profudereligie a răspuns:

Îţi dau un link: blogul meu

| Luffy explică:

laughing nu-i o tema de casa dar vream sa stiu opinii
imi plac emoticoanele is haioase
am ca profesor la universitate un tip marxist si cum dam istorie antica tot vorbeste despre religii, am ajuns si la formarea crestinismului.
El ii ateu si cam se leaga de religie, sau de faptul ca esti o persoana religioasa. M-o muscat curiozitatea de ce gandesc românii in general de religie (lasand pe deoparte opinea mea)

tonul de disperare vine de la cafea big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este un sentiment adanc si intim, de aceea nu se vorbeste despre el! Este un sentiment pozitiv, care influenteaza in bine viata de familie, sociala si comportamentul nostru. Cred ca vei lua 10 cu doar 2 propozitii big grin