| alexXx4Fun a întrebat:

Sal TPU raspundeti-mi la " de maine sunteti ministrul aparari.Care ar fi primele 3 lucruri pe care le veti face?", as vreau raspunsuri cat mai complexe dau FUNDA.

5 răspunsuri:
| LegionarulRoman a răspuns:

1.Sa depun o cerere pentru retragerea Romaniei din NATO si UE.

2.Retehnologizarea in domeniul atat al logisticii, cat si al modurilor de antrenament si lupta.

3.O cerere pentru ca tinerii peste 20 de ani sa faca armata obligatoriu.De asta ducem lipsa...si se vede cu ochiul liber printre tinerii de acum.Si asta ar aduce dupa sine, marirea capacitatii militare.

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

1. Armata obligatorie pentru tinerii ce au implinit varsta de 18 ani
2. Finantarea (dezvoltarii) tehnicii militare
3.Marirea salariilor pentru subofiteri si ofiteri inferiori, taierea tuturor salariilor+ diferite adaosuri ce insumeaza suma de 3000 de lei/luna pe timp de pace

| Esentialul a răspuns (pentru SpitalulDeGlumeti):

Du-te ma tu cu armata ta

| SpitalulDeGlumeti a răspuns (pentru Esentialul):

Unde ma sa ma duc?

| Esentialul a răspuns:

In primul rand as apara elevul care nu vrea la scoala. este normal nu? al 2 rand as moderniza serviciul de aparare este cam varza al 3 rand ar fi sa ma gandesc cum sa ajung presedinte