| anonim_4396 a întrebat:

am 10 ani imi spune cineva cum sa scap de o fobie? imi este frica de intunericcrying

Răspuns Câştigător
| Candy a răspuns:

Nu trebuie sa fie frica si mie, mie era frica de intuneric ( pentru ma uitam la filme horor si imi inchipuiam tot felul de prosti { ca daca vine nu stiu eu cine prin intuneric e.t.c }

stii ce faceam :
- imi puneam o lumina intr-un colt si m-am saturat de aceea lumina ca era pe baza de bateri si i-am zis lui mama sa imi ia o veioza de ziua mea sau pentru ca am facut ceva ce ei ia convenit

- sau ia-ti o jucarie preferata culcate cu ea ia-o peste tot si cand tie frica strange-o tare in brate si gandeste la tot ce e mai frumos ( ce iti place tie) tie cel mai mult nu conteaza )

-sau ia o luminita cu tine

o sa iti treaca cu varsta si nu o sa iti mai fie frica de intunerik
crede-ma asa am facut si eu

e normal sa iti fie frica de intunerik
fiecare are propris lui teama
de ce este teama cel mai mult

3 răspunsuri:
| CoolSaku a răspuns:

Mie mi-a trecut cand aveam in jur de 7 ani, cand seara s-a luat curentul si nu mai aveam lumanari.

| kitty_9669 a răspuns:

Ms