| AnOrdinaryGuy a întrebat:

va rog mult cum sa o conving pe mama sa imi dea 50lei?(pe 15.02.2012) plzzzz raspundeti repede

Răspuns Câştigător
| ochiverzi91 a răspuns:

Ii spui ca ai nevoie pentru scoala, sau trebuie sa cumperi o carte, sau ai spart ceva si trebuie sa platesti 50 lei, e ziua unei colege/prietene si trebuie sa ii iei cadou, sau ca ai nevoie pentru discoteca, spui iesi la o pizza. de 2 ori pana pe 15 dar tu de fapt sa aduni banii, sunt mai multe variante, acum depinde si cum este mama ta.

2 răspunsuri:
| ir3al a răspuns:

Plimba-te prin casa si fii nervoasa, cauta peste tot si fa in asa fel incat mama ta sa te observe. daca merge te va intreba ce cauti si ii vei raspunde ca ai pierdut 5 lei si nu ii gasesti deloc.(dar sa fi nervoasa rau) iar ea cand veda ca nu ii gasesti iti va da 5 lei:d bafta

| SteffAnnya a răspuns (pentru ir3al):

A spus 50 de lei laughing oricum depinde la ce anume ai nevoie...si depinde si de mama ta sau chiar starea ei emotionala. Oricum daca decizi sa îi ceri mamei tale banii, ai grija sa nu o prinzi intr-o dispozitie proasta sau nervoasa. Cere-i atunci cand este calma si relaxata. Succes si BAFTA!