| Killerobmmmm a întrebat:

Am 15. Si asi vrea sa ma reapuc de fumat... Am fumat 4 luni de zile prima oara imi transpira corpu, ameteli etc. Mi'am dat seama acuma ca era de la tigari ca's tari... Fumam kent lung. Dar m'am obj. Si cand trageam in piept nu prea simteam... Cunosc riscurile... Care sunt cele mai slabe tigari? Fumez un pachet la doua saptamani nu vreau sa ma stric...

2 răspunsuri:
| Sportfreak a răspuns:

1.In perioada de 15-19 ani te inalti cel mai mult si daca te apuci de fumat... iti va stagna segnificativ cresterea, acum sincer ce alegi? O placere care te costa bani si iti face rau? Chiar este mai important fumatul decat sanatatea ta? Trezestete la REALITATE COPILE.

| narcisaiuliana90 a răspuns:

Poate te va deranja ce iti voi zice, dar este pentru binele tau. Gandeste-te ca sunt niste bani irositi degeaba. Si eu am,, fumat'' intr-un fel si am ajuns la concluzia ca dadeam niste bani degeaba cand cu banii puteam face altceva. Cu 16 lei mergeam la sala ( 15lei/h) si gandeste-te ca te ajuta cu ceva in viata. Daca fumezi cu ce te ajuta?, dar daca mergi la sala iti poti face un corp de invidiat. Multumesc ca ai citi si sper sa nu ma injuri happy