| dany1988122 a întrebat:

Vi s-a intamplat ca Netflix sa incerce sa ia bani din cont desi voi ati oprit abonamentul inainte de prelungirea automata a abonamentului??

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu. Nu cred că are ditamai Netflix bug uri din astea.

| CuStimaSiRespect a răspuns:

Din ce am citit pe alte forumuri din străinătate, Netflix poate opera anumite tranzacții de tip test pentru a verifica dacă titularul are fonduri disponibile. Deci trebuie mare atenție la clauze, oricum eu nu mi-aș face abonament la Netflix, sau oricare alte platforme de streaming.
E o pierdere de timp și de bani.

| 19Mary19 a răspuns:

Ce înseamnă "să încerce"? Mie îmi ia banii automat.

| dany1988122 explică (pentru 19Mary19):

Chiar daca ti-ai oprit abonamentul?

| dany1988122 explică (pentru 19Mary19):

Si mai intaine mi s-a parut suspect ca mi s-a schimbat automat abonamentul de la 4.99 la 9.99 fara sa selectez eu.

| dany1988122 explică (pentru dany1988122):

Inainte**

| 19Mary19 a răspuns (pentru dany1988122):

Nuu... Cred că m-am exprimat greșit. Cand mi-am inchis abonamentul, nu au mai extras bani de pe card. Insa, nu am inteles cum incearca sa ia bani...

| 19Mary19 a răspuns (pentru dany1988122):

Poate a intrat cineva in contul tau?!

| dany1988122 explică (pentru 19Mary19):

Ma uitam eu si cu sotul mamei. Dar nu cred ca stia el sa umble la setari. Ma uitam eu pe pc si el pe televizorul din casa. In aceeasi casa. A incercat sa prelugeasca automat.

| dany1988122 explică (pentru dany1988122):

Prelungeasca*