| mappetz a întrebat:

Am si eu o problema in ceea ce priveste liceul. Sunt in clasa a 9-a si am vrut sa ma transfer in semestrul al doilea adica acesta de la un profil ( mate - info ) la altul ( stiinte sociale ) dar mi s-a spus fix cand completam fisa de transfer ca locul a fost ocupat. M-am intrebat cum se poate asa ceva, am vorbit cu domnii de la secretariat : nimic de facut, am vorbit cu diriginta : nimic de facut, dupa toate astea am vorbit si cu directorul iar el mi-a spus ca nici el nu stia ca a fost transferat un baiat "prin inspectorat", asa ca am incercat din rasputeri sa-mi iau locul dar nu am reusit iar directorul mi-a spus urmatorul lucru : Se va interesa la inspectoratul scolar sa afle daca poate sa aiba 31 de elevi intr-o clasa cand in alta sunt 29, acoperind nr de 60 de elevi la 2 clase ( ceva firesc ), si mi-a mai spus ca el trebuie sa tina evidenta la nr de elevi la toate clasele de a 9-a adica 30(elevi) x 5(clase) = 150 elevi, si mi-a zis ca imi da un raspuns dar eu sunt nerabdator. Sper ca a-ti prins firul nedumerii mele si puteti sa-mi dati un raspuns si anume. Daca chiar pot sa ma mut intr-o clasa unde sunt deja 30 de elevi, cu tot cu mine 31 cand in alta clasa sunt 29 de elevi acoperind nr total la 2 clase de 40 de elevi.

1 răspuns:
| mappetz explică:

**.acoperind nr total la 2 clase de 60 de elvi.**