| t1bY a întrebat:

Salut am stat ceva timp si m-am gandit sa cumpar un pumnal box(rozeta). Intrebarea mea este daca il poti legaliza la politie si sa poti sa il folosesti (pentru aparare bineinteles)? Bineinteles sa ai 18 ani.Astept raspunsurile voastre

2 răspunsuri:
| ταξιδιώτης a răspuns:

Intra in categoria armelor albe, dupa cate stiu primesti permis doar pentru armele de foc.Nu-i o idee buna sa te prezinti la o sectie de politie cu asa ceva si cu o asa dorinta, ramai fara obiect + o amenda.

| DayN a răspuns:

Nu cred ca ai nev de acte pentru el...nu-i pistol,
nici cutitele n-au acte, dar poti omori oameni cu el