| anonim_4396 a întrebat:

Care e diferenta dintre pumnal si rozeta?

5 răspunsuri:
| Rush a răspuns:

Unii zic ca nu e nicio diferenta eu zic ca este, rozeta se mai numeste si box, dar pumnalu este pe scurt un cutit, o arma alba mica, nu stiu de ce se numeste rozeta si pumnal...

| gigel68 a răspuns:

Pot sa iti zic care este asemanarea... dosar penal si intre 3 luni - 2 ani de racoare.

| andreiutzu18 a răspuns (pentru gigel68):

@gigel68 nu am tinut niciodata in mana asa ceva si nu am de gand.Am pus intrebarea ca se contraziceau 2 baieti si am vrut sa stiu care are dreptate atat tot.

| cthulhu a răspuns:

Pumnal au baietii, rozeta au fetele.

| CristinaPaula a răspuns:

Pai pumnalu e cutitul ala si rozeta e http://images3.okr.ro/auctions/2009/05/16/238648863-2952871-500_500.jpg asta :)