| alexandrunaj a întrebat:

Am un grup de 4 prieteni, tipi de treaba dar cam vulgari.Eu nu injur dar ei o fac, uneori tare, pe strada. Mergeam de exemplu la un supermarket si unul dintre ei a strigat in magazin ca o ia pe mama lui x in... ca e proasta ca si fisu. Faza e ca eu eram ceva de genu,, nu va cunosc". Lumea va capata o impresie proasta despre mine mergand cu ei? Toti avem 20 de ani si in general tipii de varsta noastra au un vocabular mai colorat.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O sa fi vazut rau de lume

| RAY a răspuns:

Tiai ales prost asa zisi prieteni,hai sa le spunem amici, prieteni nu exista e un mit, alegeti si tu niste amici educati, civilizati, a injura nu te face barbat te face de alta etnie de fapt

| Doub a răspuns:

Haide omule, ai 20 de ani, eşti destul de matur să fii în stare să-ţi selectezi prietenii.

| WaterDrop a răspuns:

Stii zicala "Spune`mi cu cine umbli ca sa-ti spun cine esti?". Se aplica perfect in cazul tau.Umbli cu ei, esti ca ei.Nu esti acum inca poate, dar vei fi in timp. Vocabularul acesta mai colorat, mai ales in aceste situatii il au persoanele prost crescute si cu un nivel redus de inteligenta.Fa`ti prieteni de la care ai lucruri pozitive de invatat, care sa fie alaturi de tine si sa te sustina in visul tau, oricat de absurd ar fi el. Acestia cu siguranta nu o vor face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna,Alexandra!
Stiu ca nu te simti bine, cand ceilalti te judeca prin prisma prietenilor tai.Stiu asta pentru ca si eu am o prietena buna a carei reputatie nu e tocmai buna.Aceasta prietenie dureaza de mult timp, atatea momente placute si urate ne.am impartasit...Doar ca cei ce isi permit sa-mi dea cate un sfat, imi spun si ca ar trebui sa renunt la aceasta prietenie, insa eu le tot repet ca aceasta fata este o prietena nemaipomenita, ca are atatea calitati si ...care dintre noi nu a gresit, de avem tupeul sa judecam atat de aspru? Nu stiu ce sfat sa.ti dau.Depinde si de ce poti invata de la ei. Daca sunt mai nazdravani doar pe strada, asa ca sa atraga atentia, insa in rest sunt prieteni adevarati, oameni de la care poti invata ceva, nu ar trebui sa.ti pese de lume. Poti sa le si ceri sa fie putin mai controlati.

| florinflorescu a răspuns:

Salut, noi baietii avem vocabular mai colorat, iar unii exagereaza pentru ca vor sa iasa in evidenta, sa impresioneze, e si un gest de masculinitate. Doar ca unii aleg sa fii mai mult spre tarani decat masculni. Depinde ce doresti de la viata, sa injuri si sa crezi ca esti cineva, sau sa faci o gluma in care mai spui si o prostie si rade toata lumea? Depinde de ce doresti de la viata, tu iti alegi drumul si cu cine mergi pe acel drum.