| Tudosie_Ionut_Robert_1997 a întrebat:

As avea nevoie de un sfat. Vreau sa ii fac un cadou unei persoane speciale pt mine(e barbat). Oscilez intre Jack Deniel's Whisky sau Teacher's Whisky. Voi ce parere aveti

Răspuns Câştigător
| Anonimuserr a răspuns:

E mai bun Teacher's decât poșirca aia de Jack Daniel's fără nici un gust. Sau Ballantine's.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cunoscatorii beau mai ales Jack Daniel's, mai ales variantele mai scumpe. Teachers este pentru cei care beau doar ocazional, e mai putin rafinat.
Dar atentie, trebuie neaparat sa stii ca este un bautor pasionat de whisky si i-ar face placere un astfel de cadou. In general, e jignitor sa primesti o bautura alcoolica drept cadou, exceptie facand momentul in care primesti bautura de care esti pasionat, care are o valoare speciala pentru tine.

| DamianCS a răspuns:

JB

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru DamianCS):

Vrea sa il impresioneze,nu sa creada ca vine de la discoteca.

Pentru cel care intreba:
Mai bine teacher's,cum zice si colegul, sau, daca te da mana si nu reprezinta o problema bugetul, poti lua un Chivas regal, invechit 12 ani, aromat, dar scump. Aprox 120 lei/700 gr, sau in jur de 200 lei/1, 5 litri.

| Tudosie_Ionut_Robert_1997 explică:

E tocmai viitorul socru al meu si nu vreau sa fac impresie proasta