| Maripapaia a întrebat:

Salut.
Aseară am visat ca eram la școală și a venit var-mea după mine. Și m-a adus acasă la ea (noi stăm amândouă în același sat).
După vreo 5 minute m-am pornit spre casa și la un moment dat am văzut pe strada un câine negru destul de mic care fugea, cu intenții rele, spre mine. Îmi era extrem de frica și ca să nu ma vadă m-am ascuns într-un șant. M-a găsit oricum și m-a muscat dar după l-am muscat și eu. După câteva secunde câinele dispare și apare var-mea care m-a întrebat ce s-a întâmplat. Apoi a venit și ea cu mine spre casa și nu știu cum dar în timp ce mergeam am atras o pisica spre mine (EU URĂSC PISICILE). Eu încercam sa scap de ea, dar ea mă urmărea. Când am ajuns acasă am închis poarta și am întrat repede în casa. Dar ce sa vezi, și pisica a întrat. Am început sa plâng și să ma ascund de ea iar apoi m-am trezit. laughing)
Ce credeți ca ar putea însemna?

Răspuns Câştigător
| lorena1gianinak a răspuns:

Nu înseamnă nimic. Superstiția celebra cum ca dacă visezi ceva se întâmplă este o făcătură. Visele nu sunt decât o creație a subconștientului tău. Atât. În vise se pot îndeplini cele mai rele coșmaruri, cele mai bune dorințe și tot asa. De obicei visam ce s-a întâmplat în ziua aceea sau într-un moment al vieții noastre. Stai calma ca nu o sa ți se întâmple nimic rău.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vise

Răspuns utilizator avertizat
| Clytia a răspuns:

Visele sunt o creație a subconștientului. Prin intermediul lor, aspecte ale subconștientului nostru prind viață: dorințe, temeri, simboluri - toate codate la nivel subconștient prin intermediul unor emoții complexe de care nu suntem neapărat conștienți în viața reală. Poveștile din visele noastre încearcă să scoată la iveală emoția legată de un anumit eveniment, creând o amintire despre acea întâmplare.