| LiLlYAnNe a întrebat:

Caut anime-uri cit mai romantice. Ceva ca Gravitation care mi-a placut mult. Aveti ceva romantic? Rog fara lupte sau ceva de genu asta.

17 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Sophie90 a răspuns:

Un anime care seamana mult cu Gravittion ar fi Loveless, desigur si ceilalti au dat sugest foarte bune, dar asta mi s-a parut ca seamana cel mai mult

| LiLlYAnNe explică:

Nu am auzit ca asta sa fie anime...

| lorycykcl a răspuns:

Junjo romantica (I si II), peach girl, care kano, nana, paradise kiss, ef - a tale of melodies/memories, skip beat, bokura ga ita, la corda d'oro, aishiteruze baby, lovely complex, marmalade boy, b gata h kei, air tv, clannand, clannand after story, chobits, kimi kiss pure rouge, itazura na kiss, onegai sensei, rumbling hearts, suzuka...si multe altele, dar astea sunt superbe(mie mi-au placut) ar mai fi: ayoshi no ceres, fushigi yuugi, mermaid melody, da ai zis fara lupte...

| lorycykcl a răspuns:

Acolo e care kano

| lorycykcl a răspuns:

E cu ca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite aici http://www.marplo.net/anime/romantic o lista cu animeuri romantice, cu descrieri si cateva imagini.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Kodocha, Kirarin Revolution, Shugo Chara, Fullmoon wo Sagashite (okay astea sunt mai romantice si cred ca o sa iti placa dar problema e ca au prea multe episoade.gen Kodocha care are 102 asa ca o sa iti dau si unele care au mai putine :Kamikaze Kaito Janne, Ouran Highschool Host Club, Fruits Basket daca nu ti-a placut niciunul intra pe :anime-planet.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://anime-ro-sub.blogspot.com/, Gosick si foarte multe altele sunt, perfecte pentru ceea ce cauti tu, nu uita : http://anime-ro-sub.blogspot.com/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai tu love ru arafi cam ce ai cauta u

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lovely Complex si Bokura ga ita... astea mi-au placut mult love struck de tot

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Animeul romantic preferat de mine este clannad si clannad after story. Grafica este exelenta si povestea uimitoare. Contine si scene foarte comice si unele chiar romantice :X Sunt si cateva scene in care se bat, dar nu sunt sangeroase. Mai mult, batai pe spate laughing Sunt si doua OVA-uri care cuprind un altfel de poveste pentru protagonist. Recomand Clannad cu draga inima :X

| tsunade a răspuns:

Alea nu-s anime:)))))
uitate pe http://desene-animate.rascuplans.ro/ gasesti si desene si anime, sau pe http://www.anime.kage.ro sau http://wwwanimekage.com/

| Swampz a răspuns:

Shougo chara (nu e chiar ce ai cerut dar iti recomanda sa il incerci s-ar putea sa iti placa)big grin

| Swampz a răspuns:

Shougo chara (nu e exact ce ai cerut dar, probabil, iti va placea)