| asdfghjhghkjj a întrebat:

Care este animeul vostru romantic preferat? care anime romantic v-a placut cel mai mult? imi puteti recomanda ceva?

Răspuns Câştigător
| Kyrie a răspuns:

OK iti recomand astea (numai romantisme)
Clannad/Clannad after story
Hanbun no Tsuki ga Noboru Sora
Chobits
Fruits Basket
Full Metal Panic
Angel Beats

funda? tongue (le-am vazut si sunt pline de romantisme, actiune etc)

7 răspunsuri:
| Mary24 a răspuns:

Lovely complex (este gen comedie, romantic, am ras mult la el laughing ) si mie mi la recomandat cinevasmug

| Andreea19Alina a răspuns:

Hmmm deci imi este enorm de greu sa aleg un anime dintre sutele de animeuri pe care le-am vazut... ceea ce imi vine in minte acum este Romeo x Juliet!

| Cherilyn a răspuns:

Hei!
Cel mai mult mi-a placut Kaichou wa maid sama. Personajele erau minunate si cu un caracter puternic happy
Am vazut si Kimi ni todoke si pot sa spun ca a fost un anime dragut.
Ti le recomand pe astea 2, dar si pe Bokura ga ita, daca nu l-ai vazut.
In anime nu sunt prea multe, dar daca citesti manga ramai marcata, cel putin mie mi-a placut foarte tare povestea, am stat pana la 6 dimineata sa citesc toate capitolele, cu servetelele pline de muci si ciocolata calda langa mine, pentru ca a fost foarte impresionant si emotionant de altfel. laughing

| Kyrie a răspuns:

Darker Than Black (sadic, lupte, puteri supranaturale, psihologic, romantism in ova)
Full Metal Panic (comedie, romantism, liceu, armata, aparate suprasofisticate)
Clannad & Clannad after story (ai la romanta aia deti vine rau)
Tenjou Tenge (lupte, puteri supranaturale, comedie, romantism)

e bine? tongue

| Kyrie a răspuns:

Daca iti dau un amv romantic... o sa te saturi definitiv de romantisme crede-ma big grin

| loveanime059 a răspuns:

Anime-ul meu fav romantic a fost kimi ni todoke love struck mi-a placut la nebunie love struck perj erau dragute, a fost in acelasi timp si amuzant, dar si emotionant, a fost chiar o dragoste pura, si inocenta in anime, nu cum e in ziua de astazi, si sincer mi-au dat si lacrimile putin la unele ep, ti-l recomand daca nu l-ai vazut, nu o sa regreti happy

| CristinaRadovici a răspuns:

Lovely complex love struck